Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Інклюзія в дії: перші кроки

Круглий стіл на тему «Організація інклюзивного навчання в школах району» відбувся сьогодні в актовій залі районної ради за ініціативою відділу освіти Липовецької райдержадміністрації.

На захід було запрошено директорів шкіл, заступників з навчально-виховної роботи та шкільних психологів. Взяли участь в круглому столі фахівці Інклюзивно-ресурсного центру.

Модератором круглого столу виступила начальник відділу освіти Інна Косач.

Перше питання, яке розглянули учасники заходу: з чого має почати роботу інклюзивний клас? Серед присутніх були педагоги, які лише починають працювати з інклюзивними класами і ті, хто вже має такий досвід.

Робота інклюзивного класу стартує після заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами на ім’я директора навчального закладу. Попередньо дитина має отримати висновок Інклюзивно-ресурсного центру про потребу у такому навчанні. На сьогодні у школах району вже є такі учні початкових класів: двоє у Вахнівці, 1 дитина у Липовецькій ЗОШ №1, 2 – Липовецька ЗОШ №2, 3 -- Турбівська ЗОШ №1, 2—Турбівська №2, 1 дитина у Струтинці.

Наступним кроком у інклюзивному навчанні має стати створення шкільної команди для кожної особливої дитини. Учасниками команди є: директор або заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель початкових класів, асистент вчителя, практичний психолог, соціальний педагог, батьки дитини та за потреби фахівці Інклюзивно-ресурсного центру.

Директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Лариса Щербанюк  познайомила учасників круглого столу з працівниками центру:

Заєць Наталя Павлівна – психолог,

Западинська Ірина Анатоліївна – дефектолог,

Мельничук Лілія Володимирівна – вчитель-реабілітолог,

Бондар Ірина Валеріївна – логопед.

Під кожну дитину з особливими освітніми потребами адаптуватиметься навчальна програма, при цьому такі учні отримуватимуть корекційно-розвиткові заняття. А педагоги і далі працюватимуть у цьому напрямку.

Повернутись