Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ІВАНА КУПАЛА

ІВАНА КУПАЛА - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. 
Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилася ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

Свято прижилось не тільки в Україні, але й у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями. Ось і цього разу на святі не обійшлось без води. Хоч до річки було далеко, організатори свята подбали, щоб липівчани не відходили від традицій і цього разу. Рясно окропили купальською водою всіх бажаючих. Яскраве, колоритне, різнобарвне, переплетене народними звичаями та обрядами ,свято підготували цього разу працівники районного будинку культури. Найкращі аматорські колективи району виступили перед липівчанами. Чудовим виконанням українських пісень насолоджувалися дорослі, а дітлахи уквітчували Марену, змагалися, танцювали... і розважалися як має бути, бо ж місця на стадіоні було вдосталь! Витратившим енергію можна було "заморити черв"ячка" морозивом і щойно спеченими пиріжечками, якими пригощали учасниці танцювальних колективів, різними іншими солодощами.
А над містом лунало заворожуюче триголосся  "ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА..." 

Пізно ввечері завершив свято гурт "Them Way" і молодь  перейшла до кафе-ресторану "Серце міста" , де на них чекала теж цікава програма, підготовлена господаркою закладу Оленою Марківською.

Повернутись