Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ІВАНА-КУПАЛА В ХОРОШІЙ

Мабуть, немає в районі територіальної громади, яку б минули святкові приготування до давнього слов'янського язичеського свята Івана Купала. Одні, як і годиться, проводять захід у купальську ніч з 6 на 7 липня, інші у день сонячного рівностояння 7 липня. У кожній громаді свято проходить по особливому. Ось і в Хорошій -не так як завжди, бо на захід запросили своїх сусідів нападівчан із сільським головою Василем Щербанюком, і святкували разом, по-сусідськи. Не обійшлось без головних атрибутів свята — Купала й Марени . Марену встановили посеред галявини, де була розміщена імпровізована сцена, прикрашена польовими квітами. Згодом хлопці на заклик дівчат принесли і опудало Купали. Розпочали свято учасники художньої самодіяльності села - заступник директора школи Тетяна Мелінчук та учителька початкових класів Тамара Герасімова. Привітав громаду сільський голова Олег Слободянюк, побажав усім миру, здоров"я, добра. Господарям, оскільки розпочалась пора жнив, зичив вагомих врожаїв у комори, а молоді-обов'язково знайти свою квітку папороті, квітку любові та здійснення бажань.

На галявині зібрались всі покоління хорошан: від найстаршого жителя до найменшого.

Перед сельчанами виступив фольклорний колектив "Хорошанка", молодші учасники художньої самодіяльності. По тому вони відправились на берег річки, аби пустити на воду сплетений з квітів віночок. Поки вінки пливли, дівчата ішли понад річкою й співали купальських пісень.

Гучними оплесками зустрічали малих аматорів сцени солістку Вікторію Островську та маленьку Зорянку, яка і на сопілці грала, і співала про дударика, та ще й пританцьовувала. Далі господарі слово передали гостям-нападівчанам. Гості теж не осоромились, привезли гарну концертну програму з піснями, танцями.

За старим звичаєм хлопці змагалися в козацькій спритності, стрибаючи через багаття, очищалися від недоброго і злого. Згодом дівчата з хлопцями ламали Марену, щоб уквітчані гіллячки вдома покласти на грядку з огірками - на врожай.

Про розваги та солодощі для дітей подбав керівник місцевого господарства ТОВ ЗАТ "Зернопродукт МХП" Євгеній Панасюк, смачну юшку для сельчан приготував підприємець-вірменин Джаван( по-українськи значить Іван) . А запашну пшоняну, затерту салом, кашу варила односельчанка Тетяна Мелінчук, яка знає секрет її приготування від бабусі, а бабусі його передала ще її бабуся...! Вкраїнському роду нема переводу!

Повернутись