Кабінет Міністрів посилив карантинні заходи в Україні

Згідно з опублікованою 3 квітня на сайті уряду постановою, українцям заборонили до кінця карантину, окрім запроваджених раніше обмежень:

• з 6 квітня перебувати в громадських місцях без респіраторів чи захиснихмасок; громадськими місцями є будівлі чи їхні частини, доступні для населення вільно чи за плату, у тому числі під'їзди, підземні переходи та стадіони;
  • з 6 квітня переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
  • перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів;
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною чи в разі службової необхідності;
  • відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
  • відвідувати заклади паліативної допомоги та соцзахисту;
  • відвідувати місця перебування біженців та осіб без громадянства;
  • перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації.

Постановою визначено, що на самоізоляції мають перебувати люди, які хворі на

Covid-19, але не потребують госпіталізації, ті, хто з ними контактували, а також люди, старші 60 роківкрім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури. Людей, у яких є підозра на коронавірус, мають реєструвати сімейні лікарі та визначати для них строк самоізоляції. Якщо така людина повідомить неправдиву інформацію про місце своєї самоізоляції, її можуть оштрафувати.

На тих українців, які повернулися з-за кордону, тимчасово окупованих території і анексованого Криму, чекатиме обов’язкова обсервація на два тижні – відповідне рішення Кабмін ухвалив ще 29 березня. Також у обсервацію відправлятимуть тих, хто двічі порушить режим самоізоляції (крім пенсіонерів), та людей, які добровільно на неї погодяться, оскільки не мають можливості самоізолюватися.

Заступник начальника відділу

“Липовецьке бюро правової допомоги»

Р. Оверчук