Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Колегія розглянула 10 питань

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації, у якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голова Липовецької районної ради Юрій Науменко, члени колегії райдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району, голови територіальних громад, директори шкіл І-ІІІ ступенів, начальники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації.

Начальник відділу освіти Інна Косач доповіла присутнім про підсумки дитячої літньої оздоровчої кампанії 2018. Під час літніх канікул вдалося оздоровити значну кількість школярів, було створено 6 мовних таборів на території району та направлено дітей у стаціонарні табори Одеської області.

Детально начальник відділу освіти зупиниласяна підсумках моніторингу результатів ЗНО учнів загальноосвітніх шкіл району у 2018 році, зазначивши, що результати тестування випускників минулого навчального року були невтішні. На жаль, більшість учнів, які претендували на відзначення навчання золотою медаллю, не підтвердили свої знання на ЗНО.   

Головний лікар КНП «ЛРЦПМСД» Василь Бондар доповів про стан справ у первинній ланці надання первинно-санітарної допомоги, зокрема  станом на вересень 2018 року підписано декларації з 2548 жителями Липовецького району.

Олександр Дмитрук – головний лікар Липовецької Центральної районної лікарні, доповів про підготовку закладів вторинного рівня медичної допомоги району до реорганізації. Зазначив, що за останній рік вдалося оновити медичне обладнання, зокрема закуплено все необхідне у кабінет офтальмолога  Турбівської лікарні. Також у Турбівській лікарні з’явилося обладнання, яке дозволяє робити операції хворим з варикозним розширенням вен. Придбано пересувний рентгенівський апарат, завдяки якому можна зробити рентген лежачим хворим.

Про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період об’єктів соціальної сфери та дорожнього господарства району звітували начальник відділу архітектури та містобудування райдержадміністрації Тамара Грицай та начальник Липовецької філії «Липовецький Райавтодор» Петро Кицюк.

Про профілактику сказу диких тварин шляхом розкидання приманок із залученням повітряного транспорту розповідав начальник управління Держпродспоживслужби у Липовецькому районі Сергій В’юник.

Заступник військового комісара Юрій Томчак  ще раз наголосив на важливості допомоги голів територіальних громад у підготовці до осіннього призову та в процесі укладання контрактів на військову службу. Для Липовецького району планове завдання з призову на строкову військову службу громадян України восени 2018 року  складає  35 чоловік, відповідно до розпорядження Вінницького обласного військового комісара: до ЗСУ – 15 чоловік; до Національної Гвардії України – 18 чоловік; до Державної Прикордонної служби України – 2 чоловіки.

Загалом колегія розглянула 10 питань, за результатами обговорень було прийнято відповідні рішення. Зокрема щодо питаннядитячої літньої  оздоровчої кампанії було вирішено збільшити вартість харчування дітей в таборі відпочинку, виділяти путівки дітям соціально-незахищених категорій у позаміські дитячі оздоровчі табори; під час роботи міжшкільного табору проводити профілактично-роз’яснювальну роботу серед школярів району.

З питання про підсумки моніторингу результатів ЗНО  учнів загальноосвітніх шкіл району у 2018 році було розроблено низку рекомендацій відділом освіти райдержадміністрації, зокрема продовжити  вивчення рівня навчальних досягнень учнів 9-х та 11-х класів у форматі завдань зовнішнього незалежного оцінювання; ознайомити з результатами моніторингу вчителів-предметників;  здійснювати корекційні заходи щодо покращення результатів ЗНО, а саме: організувати інформаційно-рекламну кампанію щодо порядку проведення та особливостей ЗНО-2019, реалізувати план методичних заходів для різних категорій педагогічних працівників з питань ЗНО, провести тренінги та інструктажі для класних керівників щодо реєстрації та підготовки учнів до ЗНО. Керівникам закладів загальної середньої освіти:використовувати систему елективних курсів, факультативів, індивідуально-групових занять для задоволення пізнавальних потреб учнів;систематично здійснювати контроль за станом викладання навчальних предметів;здійснювати контроль за об’єктивністю оцінювання навчальних досягнень учнів;забезпечувати психологічний супровід старшокласників під час підготовки до ЗНО.Вчителям-предметникам: вдосконалювати рівень фахової компетентності засобами участі у курсовій перепідготовці, онлайн навчанні, фахових конкурсах; обговорювати завдання ЗНО (а також завдання із методичних посібників, які мають відповідні грифи) на засіданнях шкільних методичних об’єднань;  робити наголос не на запам’ятовуванні навчального матеріалу, а на його елементарному розумінні; формувати в учнів навички роботи із тестами, техніку виконання тестів (самоконтроль часу, умовне визначення меж результатів тощо); проводити тренувальне тестування за програмою ЗНО.

З питання функціонування в районі первинної ланки надання медико-санітарної допомоги вирішено провести роботу з населенням щодо підписання декларацій з лікарями, оновити інвентар в Зозівській, Козинецькій, Вахнівській, Староприлуцькій амбулаторіях ЗПСМ за рахунок спонсорської допомоги та бюджету району,завершити підготовку закладів до опалювального сезону в осінньо-зимовий період.

З питання осіннього призову вирішеноосновні зусилля зосередити на оповіщенні призовників, проходженні медичних оглядів призовниками та згідно з ст.18 “Закону України про військовий обов’язок і військову службу” --  зняття з військового обліку призовників, які перебувають за межами України більше трьох місяців

З інших питань порядку денного колегії прийнято відповідні рішення.

Повернутись