Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Комісії працюють

Відбулось спільне засідання постійних комісій з питань освіти, культури, духовного відродження, охорони здоров’я, материнства і дитинства  та з питань роботи з молоддю; з питань соціального захисту населення, роботи з ветеранами; з питань комунального господарства, благоустрою; з питань зміцнення законності й правопорядку,  яке провів заступник голови районної ради Руслан Танасюк.

Про цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту у Липовецькому районі на 2018-2022 роки та про призначення іменної стипендії районної ради та районної державної адміністрації за високі досягнення у спорті майстру спорту України міжнародного класу з дзюдо Слушному А.С. інформував Ігор Ревацький  – депутат районної ради, головний спеціаліст з питань фізичної культури та спорту відділу культури і туризму райдержадміністрації. У обговорення питань взяли участь голова комісії Петро Прокопчук та заступник голови районної ради, який зазначив, що спорт протягом останнього року  піднявся на значно вищий рівень. Про це говорять результати наших спортсменів на обласних та Всеукраїнських змаганнях. Про це красномовно говорять успіхи дітей-оріонівців, дітей-торнадівців. В районі започатковано такий новий вид спорту як бойовий гопак. Значно зміцнено спортивну матеріальну базу шляхом залучення як свої власних коштів так і з бюджетів вищих рівнів. І у наступному, 2018 році, робота в цьому плані продовжиться, планується облаштування спортивних майданчиків, стадіонів, придбання спортивного інвентаря, для того щоб діти гартували свй фізичний розвиток та росли справжніми патріотами України.

Депутати заслухали звіти про роботу в 2017 році закладів медицини. З цих питань інформували головний лікар Липовецької ЦРЛ Олександр Дмитрук та головний лікар комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Василь Бондар. Обидва керівники зосередили свою увагу на тому, що зроблено і над чим ще треба попрацювати. Зокрема, рік був позитивним в плані зміцнення матеріальної бази обох закладів. Так у цьому році з метою поліпшення обслуговування липівчан за кошти районного бюджету придбано для ЦРЛ  гастроскоп вартістю 470,0 тис. грн.,електрокардіограф - 51,5 тис. грн.;2 цифрові фотометри  на суму 86,2тис. г рн., 2 водяні бані  на суму 16,6 тис. грн.;насоси шприцеві-  на суму 49,2 тис. грн.;Денситометр, мікроскопи, лабораторну центрифугу, ваги, професійний алкотестер,медичний інструментарій, технічний інвентар, комп"ютерну техніку. Зведені видатки на охорону здоров’я в 2017 році склали 24122.2 тис. грн. Основна частина виділених коштів була направлена на оплату заробітної платні та нарахувань до неї 20070,8 тис. грн., на оплату енергоносіїв – 2458,0 тис. грн.

Виходячи з результатів роботи ЦРЛ, досягнуто певної стабільності в діяльності колективу. Без зривів іде лікувальний процес,  виплата заробітної платні, проводяться планові та капітальні ремонти, придбано сучасну апаратуру. В 2017 р. проведено капітальний ремонт системи опалення  хірургічного відділення Липовецької ЦРЛ на суму 107,6 тис. грн.На базі терапевтичного відділення лікарні проведено акцію оздоровлення 20 ветеранів, що вже ввійшло в традицію.

Однак, обсяги фінансування медичних закладів району дозволяють надавати безкоштовну медичну допомогу населенню лише в межах мінімуму. Адже, кошторисом на 2017 рік затверджено асигнування, яких не вистачає навіть на зарплату, та на оплату за енергоносії. На інші статті видатків виділені мізерні суми.

Дефіцит бюджетних коштів змусив шукати нестандартні рішення, займатися нехарактерною для медичних закладів діяльністю, шукати додаткові джерела надходжень.

Медичними закладами залучено додатково кошти в сумі 605.7 тис. грн., а саме : надходження від медичних послуг – 135.8 тис. грн., транспортні послуги та власне виробництво 24.4 тис. грн.., благодійні внески і пожертви – 119.2 тис грн., медикаменти від населення – 1976,7 тис. грн.

Це дало змогу збільшити витрати на повірку та ремонт медичної апаратури , рентген обладнання, придбання паперу для самодрукування необхідних для закладу форм бланків .

Паралельно з оптимізацією – переходом від кількості до якості –  проводиться робота щодо економії коштів та додаткового їх залучення. При ЦРЛ вже більше двадцяти років працює пекарня. Забезпечуємо її продукцією лікувальні підрозділи району. Таким чином, на харчування одного хворого, що перебуває на стаціонарному лікуванні, нині затрачається 6.10 грн.

Своїми силами вирощується городина, консервуються овочі, заготовляється липовий цвіт і м’ята для чаю.

Економляться кошти і на комунальному обслуговуванні, за рахунок наявної  техніки та механізмів

З року в рік продовжує ускладнюватися демографічна ситуація в районі, зменшується загальна кількість населення району.

Чисельність населення станом на 01.01.2017 року становить 38047 з них міського населення 14640, жителів села – 23407 чол.

Народжуваність залишається низькою, смертність зростає. Природний приріст населення протягом тривалого часу є від'ємним і станом на 01.12.2017 становить -9,9. Протягом 2017 року в районі народилося 238 дітей. Народжуваність становить 6,3 на 1000 населення. Померли в 2017 році 616 осіб і загальна смертність становить 16,2. За 2017 рік померло 110 осіб працездатного віку, що становить 2,9 на 1000 населення. Маємо дитячу смертність – 0,1 на 1000 дитячого населення, смертність малюків склала 3,5.

Актуальною проблемою в системі охорони здоров’я району було і залишається кадрове забезпечення медичними працівниками.

На 2017 рік в ЛПЗ затверджено 83 посади лікарів та 141,5 посад молодших спеціалістів з медичною освітою. В лікувально-профілактичних закладах вторинного рівня працюють 50 лікарів, укомплектованість лікарями складає 60,2%, молодших спеціалістів з медичною освітою працює 125 чол., укомплектованість складає – 88,3%.

Діяльність галузі охорони здоров’я Липовецького району в 2017 році була спрямована на забезпечення стабільної роботи медичних закладів, зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази, удосконалення системи управління ЛПЗ, покращання якості обслуговування населення, забезпечення доступу до медичних послуг, поліпшення стану здоров’я та продовження тривалості життя липівчан.

Депутати заслухали також інформацію про реорганізацію комунального закладу "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Липовецької районної ради Вінницької області у районне некомерційне підприємство первинної медичної допомоги, яку повідомив  головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Липовецької районної ради Василь Бондар.

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Липовецького району за 2017 рік , затвердження Програми економічного і соціального розвитку Липовецького району на 2018 рік та про Комплексну програму реформування системи надання адміністративних послуг у Липовецькому районі на 2018-2020 рокиінформувала Галина Поєдинок   – начальник управління економіки Липовецької райдержадміністрації.

Із проектами районних програм соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2018-2022 роки та Програмою підвищення якості надання послуг управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на 2018-2020 роки присутніх ознайомила Тетяна Бевз, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення. Олександр Скоцький ,керівник апарату райдержадміністрації , інформував депутатів щодо районних програм інформатизації "Електронна Липовеччина" та "організації відзначення державних свят,  відомих громадян району , ювілейних дат, вшанування трудових колективів та їх працівників,знаменних та пам’ятних дат Липовеччинина 2018-2019 роки"

Про створення комунальних установ «Липовецький районний методичний кабінет та інклюзивно-ресурсний центр закладів освіти» та «Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти Липовецького району» повідомила Інна Косач  – начальник відділу освіти райдержадміністрації.

Щодо внесення змін та доповнень до рішення 10 сесії районної ради 7 скликання від 23 грудня 2016 року № 149 "Про Районну програму військово-патріотичного виховання, підготовки молоді до служби в Збройних Силах України, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних Силах України на 2017-2021 роки" (зі змінами) заслухали Леоніда Ламанова   – головного спеціаліста з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації.

Про внесення змін до рішення 34 сесії районної ради 6 скликання від 21 січня 2015 року №411 "Про Єдину комплексну правоохоронну програму Липовецького району на 2015-2018 роки" та перспективний план роботи районної ради 7 скликання на 2018 рікінформував Руслан Танасюк,  заступник голови районної ради.

Розглянуті питання були активно обговорені депутатами Петром Прокопчуком, Анатолієм Грищуком, Олександром Козачишиним, Галиною Канарською, Геннадієм Терлецьким, Володимиром Березюком, Людмилою Козак, Оленою Шелевей, Юрієм Яремчуком і колегіально прийнято рішення  внести їх до розгляду на чергову 20 сесію районної ради 7 скликання.

 

Повернутись