Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Конституція - гарант дотримання прав громадян

 Картинки по запросу день конституції україни 2017

   Вже 21 рік Україна 28 червня відзначає День Конституції! Але, не зважаючи на  вік Основного закону, багато хто до цього часу не знає, які права є у простих українців, і як ці права захистити.  Основний закон містить безліч хороших норм. Так, стаття 3 говорить: "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави". "Громадяни мають рівні конституційні права, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками" проголошує стаття 24. Ну і, нарешті,  стаття 59 гарантує «Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав». Важливість та особлива соціальна значимість права на правову допомогу полягає  у тому, що воно виступає своєрідним посередником у реалізації особою інших прав. Нам гарантується, що держава захищає права і свободи людини, а в разі їх порушення, можна звернутися до суду. Але чи усі знають як реалізувати це право?

У 2011 році був прийнятий ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», що визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права й підстави та порядок її  надання. Відповідно до цього закону з 2015 року почали працювати Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової  допомоги, а завершення формування системи безоплатної правової допомоги  відбулось 1 вересня 2016 року. У районах та містах обласного значення по всій Україні   надають послуги понад 400 бюро правової допомоги.  Свою  роботу також розпочало Липовецьке бюро, яке забезпечує реалізацію права жителів Липовецького району  на безоплатну правову допомогу.

Протягом часу діяльності Бюро його працівниками надано близько тисячі правових консультацій, здійснено 16 виїздів до віддалених територіальних громад нашого району. В установах та організаціях району постійно проводяться правопросвітні  заходи. Більше  20 осіб скористались своїм правом на безоплатну вторинну  правову допомогу та отримали послуги адвоката за рахунок держави. Як бачимо, на сьогодні наша держава не тільки задекларувала право на професійну правничу допомогу  у Конституції, але й надала реальну можливість його реалізувати. На території Липовецького району за безоплатною правовою допомогою Ви можете звернутись до приймалень Липовецького бюро правової допомоги за адресами: м. Липовець, вул. Некрасова,  4. тел. (04358) 2-10-33 та дистанційного пункту прийому громадян  в смт.Турбів, вул.Миру 113-а  реалізувавши свої права гарантовані Конституцією.

 

Начальник Липовецького бюро                                                                   

правової допомоги                                                                                 Оксана Комісаренко

Повернутись