Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Координаційна рада вирішувала питання благоустрою

На засіданні координаційної ради, яке провів голова районної ради Юрій Науменко, розглянуто наступні питання:

- Про забезпечення ремонту та утримання автомобільних  місцевого значення, вулиць та доріг населених пунктів району та виконання районної Комплексної програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування та місцевого значення Липовецького району на 2015-2018 роки.

- Про заходи з благоустрою населених пунктів району.

З першого питання членів координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради інформував директор філії "Липовецький райавтодор" служби автомобільних доріг у Вінницькій області Петро Кицюк. Доповідач зазначив, що "Липовецький райавтодор" обслуговує в межах району 317,4 км. доріг, із яких місцеві становлять 193,8 км. Окрім того, на обслуговуванні підприємства перебувають 33 мости, 44 автопавільйони, 213 шт. водопропускних труб та різні огородження. Щороку підприємством виконується чималий об’єм робіт, спрямований на поліпшення стану доріг та здійснення автоперевезень. Поруч із основними видами робіт проводяться також роботи на основі укладених договорів, в минулому році їх виконано на суму 2 801,2 тис. грн. Найбільший обсяг робіт, відповідно до укладених договорів, проведено на території Липовецької міської ради (1626,4 тис. грн.), Брицької  (201,6 тис. грн.), Лукашівської (248,2 тис. грн.), Трощанської ( 122,2 тис.грн.) та ряду інших сільрад. В даний час працівники підприємства працюють над ліквідаціє ямковості на автомобільних дорогах  "Б.Церква-Гуменне", Вінниця-Турбів-Михайлівка", "Стара Гута-Калинівка-Турбів". Підприємством сплачено податків на загальну суму 5 992,7 тис. грн. Колектив дружний, злагоджений, працівники забезпечені засобами індивідуального захисту, спецодягом та спецвзуттям, однак працювати щорік важче й важче. Техніка практично зношена, відсутня належна кількість косарок, іншого технічного обладнання. Над цим питанням вже чимало років обласне керівництво не працює, тому керівник звернувся за допомогою до очільників району .

Питання активно обговорили сільські голови. Микола Фальштинський вже вдруге просив допомоги у ремонті містка у с. Славна, Олександр Мельничук із с. Зозів -- встановлення дорожних знаків на повороті до  ліцею та нанесення пішохідної розмітки  у центрі , де найбільше скупчення дітей (школа, ліцей) та мешканців села.

Петро Кицюк запропонував внести зауваження до протоколу засідання і  звернення до керівництва "Сімекс-Агро" стосовно розширення узбіччя мосту до с. Зозів, оскільки в підприємстві велика кількість важковагового транспорту, який зайвою вагою руйнує дорожне покриття.

До начальника філії звернулась перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів із питанням, чи включено в  обласний план робіт ремонт містків у смт. Турбів та м. Липовець. Координаційна рада прийняла проект рішення за основу та врахувала пропозицію щодо звернення до адміністрації Служби автомобільних доріг у Вінницькій області стосовно поновлення автопарку філії та придбання іншої необхідної техніки.

Із питання благоустрою району перед присутніми виступила Тамара Грицай -- начальник відділу містобудування й архітектури райдержадміністрації. Вона зазначила, що мешканці району, трудові колективи, навчальні заклади активно включились у Всеукраїнську соціально-екологічну акцію " Зробимо Україну чистою разом!". Із настанням погожих днів проведено ряд суботників, під час яких благоустроєно території пам’ятників, обелісків, братських могил, зон санітарної охорони джерел, прилеглих до адмінбудівель територій, смуг автодоріг, місць відпочинку, сміттєзвалищ тощо. Силами органів місцевого самоврядування за підтримки районної служби зайнятості  впорядковано 12 парків, 38 пам’ятників та братських могил, 42 цвинтарі, понад 1 тис кв. м. доріг. Насаджено лісу на території 3 гектари.

Також начальник відділу повідомила, що у 2017 році кошти з районного бюджету на ремонт доріг загального користування, державного та місцевого значення , як співфінансування на договірних засадах-- не виділялись. Передбачено в поточному році кошти в сумі 485,0 тис. грн. за рахунок бюджетів місцевих рад. Як правило, у кожній територіальній громаді мають бути Правила благоустрою території ( як нормативно-правовий акт) та схема санітарної очистки населеного пункту. При цьому вона зазначила , що відповідно до п.2 ст. 40 Закону України" Про благоустрій населених пунктів" для здійснення контролю за благоустроєм,  ради можуть утворювати інспекції з благоустрою. Окремо Тамара Грицай зупинилась на організації роздільного збирання сміття. Тільки такий підхід до поліпшення санітарного стану населених пунктів, їх благоустрою дасть бажаний результат.

Із інформацією про роботу служби зайнятості  в напрямку забезпечення виконання робіт із благоустрою виступила Тетяна Каленюк -- заступник начальника служби. Громадські роботи в районі проводяться відповідно до ст.№1 Закону України "Про зайнятість населення" та Порядку організації громадських та інших видів робіт. З початку року до громадських робіт залучено 13 безробітних, якими відпрацьовано 187 людино-днів.  Станом на 01.04. 2017 року із місцевими органами самоврядування укладено 9 договорів щодо організації громадських робіт та їх фінансування. Виступаюча відзначила кращу роботу в цьому напрямку Славнянської, Війтовецької, Нападівської,Скитківської, Зозівківської та Козинецької сільрад. Сума використаних з Фонду коштів становить 18181 тис. грн. Разом з тим вона зазначила, що такі сільради як Богданівська, Брицька, Вербівська, Іваньківська, Костянтинівська,  Лозуватська,  Лукашівська, Приборівська, Росошанська, Сививківська, Староприлуцька, Струтинецька та Турбівська селищна взагалі не передбачили в бюджетах кошти на проведення вказаних видів робіт. У минулому році на розчистку лісосмуг  з районного бюджету було виділено субвенцію в сумі 39000 грн. тринадцятьом сільським радам для проведення оплачуваних громадських робіт. Службою зайнятості у минулому році використано 131357 грн. Виступаюча подякувала окремим головам територіальних громад за активну співпрацю.  У обговоренні питання взяли участь сільські голови Микола Фальштинський, Олег Слободянюк, Володимир Сличук, Олександр Мельничук.

Підсумки засідання координаційної ради підбив  голова райради Юрій Науменко. Він зазначив, що кожну добру справу треба починати із себе, лише власним прикладом можна зацікавити та активізувати до діяльності мешканців територіальних громад, побажав усім успіху у цій нелегкій справі.  Голова привітав усіх із прийдешніми Великодніми святами і висловив надію, що завдяки спільним зусиллям населені пункти району до свят будуть впорядковані та благоустроєні, чепурні як великодні писанки.  

Повернутись