Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради

Вчора, 11 березня, відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради, в якому взяли участь голова районної ради Юрій Науменко та його заступник Руслан Танасюк.

Засідання розпочалось вшануванням пам’яті загиблих в зоні антитерористичної операції хвилиною мовчання.

Учасники зібрання одностайно підтримали звернення до світової спільноти і міжнародних організацій з приводу сприяння щодо звільнення Надії Савченко.

На засіданні ради обговорили і ухвалили рішення з питань: "Про напрями співпраці органів місцевого самоврядування області з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем територіальних громад області", "Про організаційні заходи і практичні дії районних робочих груп з грантової діяльності щодо підготовки заявок на участь в 13 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, українських та європейських проектах і конкурсах", "Про забезпечення ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг населених пунктів Вінницької області та про хід виконання Комплексної програми будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Вінницької області на 2013 – 2018 роки, затвердженої рішенням 14 сесії обласної Ради 6 скликання від 19 лютого 2013 року № 485". Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що посилення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування підвищить якість прийнятих рішень, забезпечить якісне впровадження сучасних практик та підвищить рівень життя.

Голова ради також інформував про проведення загальних зборів уповноважених представників – членів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, обрання керівних органів, затвердження нового статуту осередку та створення постійно діючого виконавчого органу Секретаріату, очолив який Віктор Вікалюк. З метою розширення повноважень Асоціації, основна функція якої – надання допомоги органам місцевого самоврядування у вирішенні проблемних питань, що стосуються децентралізації та об’єднання громад, їх соціально-економічного розвитку, запроваджено нову структуру виконавчого органу Асоціації, в якій створено три центри.

1 березня обласна Рада вирішила виступити засновником Агенції регіонального розвитку Вінницької області, зареєструвавши відповідний проект рішення про її створення на офіційному сайті.

Про організаційні заходи і практичні дії районних робочих груп з грантової діяльності щодо підготовки заявок на участь в 13 Обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, українських та європейських проектах і конкурсах інформував присутніх завідувач центру залучення інвестицій і ресурсів Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Андрій Кавунець.

Переходячи до розгляду другого питання порядку денного щодо ремонту і утримання автомобільних доріг, голова обласної Ради зазначив, що стан доріг на території області вкрай незадовільний і однією із причин цього є системне недофінансування галузі.

В цьому році з місцевих бюджетів передбачено на утримання комунальних доріг 200 млн. грн., на утримання державних – більше 200 млн. грн. Цих коштів надзвичайно мало. Відповідно до розрахунків, всього на утримання доріг необхідно 1,5 млрд. гривень.

В області, окрім комунальних доріг, яких більше 16 тис. км, 9 - державного підпорядкування. Дороги державного підпорядкування діляться на категорії: дороги державного та місцевого значення. По області 7 тис. кілометрів - місцеві дороги і 2,5 тис. км – дороги державного значення.

З розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

Повернутись