Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Круглий стіл з головами територіальних громад

За участі головного лікаря Липовецької ЦРЛ Олександра Дмитрука та стоматологів району голова районної ради Юрій Науменко провів круглий стіл, на якому спільно з головами територіальних громад розглянули питання реформування стоматологічної служби. В роботі засідання взяли участь заступник голови райдержадміністрації  Олег Фурманюк, районний стоматолог Віктор Недяк, стоматологи з сіл Росоша, Щаслива, Козинці, Зозів,Турбів. Про необхідність вирішення даного питання доповів Олександр Дмитрук. Він зупинився на шляхах, якими пішли Ямпільський та Гайсинський  райони і висловив свою думку щодо цих варіантів. Ямпільчани взяли ліцензію на певний період і всі стоматологи працюють у складі стоматгрупи . Самі встановлюють прейскуранти, зважаючи на купівельну спроможність ямпільчан, і весь процес надання стоматологічних послуг контролює головний лікар.  На обладнання кабінету згідно з санітарно-медичними нормами вони використали до пів мільйона.  Гайсинчани пішли трішки іншим шляхом,обговоривши це питання за участю голів територіальних громад, на території яких працюють стоматологічні кабінети. Поставили питання так: або всіх лікарів - стоматологів розрахують, або органи самоврядування проведуть відповідні розрахунки і візьмуть їх утримання на місцеві бюджети.

Для того, щоб зробити перший крок у реформуванні необхідно почути думку всіх : керівників територіальних громад, лікарів, мешканців, оскільки послуги повинні дойти до кожного з наших липівчан, зазначив голова районної ради Юрій Науменко.
За попередніми підрахунками, на всю стоматологічну службу необхідно 800-900 тис. грн. це , враховуючи заробітну плату, медичні матеріали та витрати на енергоносії. 
У обговоренні питання взяли участь Віктор Недяк, Олександр Нікіфоренко, Ігор Тітенко, Ганна Нагорна, Олександр Мельничук. 
Спільно вирішено доручити головам територіальних громад провести попередні розрахунки щодо можливості утримання стоматологічних служб на місцевих бюджетах за рахунок субвенції, переданої районному бюджету, обговорити це питання в територіальних громадах і подати пропозиції.
Повернутись