Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Лікарня повинна лікувати!

На засіданні робочої групи розглянули питання діяльності медичних закладів в умовах реформування. Окрім членів робочої групи, взяли участь  представники громадськості, делеговані представники трудових колективів Липовецької ЦРЛ та первинної ланки медицини, члени госпітальної ради, голови ОТГ, голови ветеранських організацій смт. Турбів та с. Лукашова.  Відкрила засідання Ольга Дмитрів, перший заступник голови РДА, яка представила членів робочої групи, затвердженої розпорядженням голови райдержадміністрації, і зазначила, що група створена з метою відкритості  та доступного інформування громадськості щодо реформування галузі охорони здоров"я. Вона передала слово голові робочої групи Олегу Фурманюку, заступнику голови РДА, депутату районної ради, члену госпітальної ради, та представила ще одного голову групи - Руслана Танасюка, заступника голови районної ради, депутата районної ради, члена госпітальної ради. Олег Фурманюк зачитав звернення ініціативної групи громадськості , закликав до конструктивної праці. Вирішено було інформувати спочатку присутніх відповідно до поставлених у зверненні ініціативної групи питань, а далі давати відповіді на питання присутніх.  В інформуванні взяли участь головний лікар Липовецької ЦРЛ Олександр Дмитрук, головний лікар Липовецької станції екстреної медичної допомоги філії КУ "Територіальне медичне об"єднання "Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Сергій Гульман, головний лікар КНЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Василь Бондар.Після вичерпних відповідей на звернення,
перед присутніми виступили голова ради ветеранів району Валентина Левкович, голова Старопирилуцької об»єднаної територіальної громади Віктор Любченко. Вони зазначили, що час реформування завжди нелегкий, але в будь-якому випадку треба бути єдиними, не розхитувати човен, в якому пливемо, а навпаки - добиватися позитивного результату  лише спільним прийняттям виважених рішень . На утримання лікарні Староприлуцька та Росошанська ОТГ виділили субвенції, а це  відповідно - 4 млн. 42 тис. 600 грн.
-Треба спільно працювати в напрямку збереження того, що маємо, завершив свій виступ Віктор Любченко.
Начмед Марія Бандровська відповіла на питання, що стосуються матеріальної бази закладу, зокрема зазначила, що такі продукти харчування як макарони, хліб, хлібо-булочну випічку заклад виробляє сам. Що стосується кадрового забезпечення, то в інших районах теж не вистачає кадрів. Перше питання, що хвилює молодь це забезпечення  житлом.  Ми маємо гарних лікарів травматологів, невролога, ЛОР, кардіологів, ендокринолога,у нас працює кращий акушер-гінеколог в області. По забезпеченні медичною апаратурою наша лікарня на 5 місці( 89%), у сусідньому Іллінецькому районі забезпеченість становить 58%.Ми маємо найкращий цифровий апарат за 1 млн. 600 тис. грн.., ряд іншого обладнання на загальну суму 3 млн.500 тис. грн., які в цьому році придбала районна влада. Придбання проходить за системою «Prozorro».
Завідувач поліклінічним відділенням Людмила Скалацька зауважила, що реформа медицини- це державна політика на яку вплинути ми не можемо. Перший етап її (первинна ланка медицини) вже реалізовано, другий етап-реформування вторинної ланки-буде реалізовано в цьому році. Вона подякувала районній владі за енергозберігаючі вікна, теплі палати, придбання потрібного медичного обладнання, за просту людську турботу щодо медичної галузі.-Лікарня повинна лікувати!- завершила свій виступ  завідувач поліклінічним відділенням Людмила Скоцька, відповідаючи на питання Генадія Ханаса стосовно відновлення господарства, яке було раніше в лікарні та інші порушені ним господарські питання.
В цей день мали змогу висловити свою думку щодо піднятих проблем і лікарі , люди з досвідом роботи у медичній галузі - кардіолог  Віктор Різниченко, ЛОР Віктор Восьмушко, терапевт Людмила Химера, старша медична сестра Тамара Хохлич, лікар-офтальмолог Галина Клименко . Вони ділились своїми думками  і , як всі помітили, вболівали за  галузь значно більше, ніж ті , хто прийшов з’ясувати якісь особисті питання, накипілі на душі і часто недоречні.
 
До лікарів звернулась представник громадськості,  вчителька, Ольга Іванівна Янчук, яка зазначила, що жоден виступаючий не оцінив роботу лікарів оцінкою «погано» і особисто вона теж задоволена роботою лікарів.Єдине, на чому акцентує увагу, це відсутність свого офтальмолога, реаніматолога , інших необхідних спеціалістів.
-Якщо приходить молодь, зробіть усе, щоб вона залишилась тут. У Іллінцях створено ОТГ, там на медицину району йдуть значні кошти. Чому сьогодні тут немає міського голови, чому ми ще не в ОТГ? Чому органи місцевого самоврядування району підтримують медицину, а міська рада стоїть осторонь, адже в перспективі ця лікарня буде передана ОТГ?!!! Ось такі питання я вважаю треба піднімати сьогодні і обговорювати, а рештою питань повинні займатись фахівці, завершила свій виступ учителька.
Підсумовуючи сказане, голова районної ради Юрій Науменко зазначив, що районна лікарня працює у правильному руслі, лікарі вболівають за свою справу і він не бачить потреби  у  якихось кадрових змінах. Буде запроваджено порядок звітності головних лікарів про роботу,  під час таких звітів кожен матиме можливість поцікавитись ходом справ у медицині і реформ у тому числі. 
-Питання реформування галузі буде під постійним контролем, зауважила перший заступник голови РДА Ольга Дмитрів. Зараз ми турбуємось тим, щоб зберегти інфекційне відділення у складі вторинки. А для цього треба і ремонт у ньому зробити, (за що візьмемось у цьому році), і підготувати відповідну матеріальну базу.Про все це і багато іншого ми пам"ятаємо і намагаємося , щоб липовчани отримували гідні медичні послуги, такі,  на які заслуговують. Якщо хочете нам допомогти, допомагайте конкретними справами, ми будемо вдячні за це.

Повернутись