Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Липовчани вшанували пам’ять воїнів, які віддали життя під час визволення міста Липовець від нацизму в роки 2 світової ...

Світлина від Мій Липовець.

13 березня минає 76-та річниця з дня визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Сьогодні вшановують пам’ять тих, які віддали життя під час битви за визволення Липовця.
На захід прийшли більше сотні липовчан – представники влади, районної ветеранської організації, керівники із трудовими колективами, представники релігійних конфесій, громадських організацій. Вулицею Героїв Майдану пройшли до цетральної площі.
Там відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави та Пам’ятного знаку загиблим за волю й незалежність України воїнам АТО.
День визволення Липовця від нацистських загарбників –пам'ятна дата, яка відзначається в районі щорічно у першій половині березня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі міста.
В ході німецько-радянської війни на території району відбулися ключові битви за визволення району від нацизму. Найбільша битва відбулась у січні 1944 року , в якій брали у часть три радянські танкові дивізії . Вона рівна битві на Курській дузі. Особливо жорстокі бої відбулись на танковому полі поблизу Зозова, під Шендерівкою, Скиткою. Усім відомий Скитківський прорив, коли із оточення вирвались 4 радянських дивізії.12 березня розпочались бої за визволення районного центру Липовця, який ворог перетворив у могутній оплот оборони, вкопавши в землю танки. Довго тривали бої, але врешті-решт ворог змушений був відступити до с. Щаслива. 13 березня могутнім ударом визволителі розгромили залишки ворожих військ і розпочали наступ на Вінницю.
Ніхто не забутий, ніщо не забуте…

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.

Повернутись