Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ЛИПОВЕЧЧИНА ПРИЙМАЛА ГОСТЕЙ...

Світлина від Мій Липовець.

На Х, ювілейний Фестиваль фольклорного мистецтва, що відбувся на території Лукашівської територіальної громади, окрім фольклорних колективів Липовеччини, завітали дорогі гості -творчі колективи з Іллінеччини, Оратівщини, Козятинщини, Вінницького аграргного університету... Чудове свято української народної пісні зібрало і гідних глядачів, справжніх поціновувачів народного мистецтва, серед них були не тільки мешканці громади, а й представники навколишніх сіл.
В заході взяли участь голова районної ради Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, народний депутат Руслан Демчак, голови сільських територіальних громад, головний спеціаліст Вінницького ОЦНТ Ніна Джус. Перед початком Фестивалю, керівники району спільно з сільським головою Миколою Слободянюком поклали квіти до сільського пам"ятника загиблим воїнам та вшанували пам"ять полеглих у боях за вільну, незалежну Україну хвилиною мовчання.

Настала хвилююча хвилина і Величне свято фольклорного мистецтва відкрив начальник відділу культури та туризму Липовецької райдержадміністрації , заслужений працівник культури Геннадій Терлецький.
Учасників Фестивалю привітали перший заступник голови РДА Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко, голова територіальної громади Микола Слободянюк, головний спеціаліст ВОЦНТ Ніна Джус та народний депутат України від 18 виборчого округу Руслан Демчак. Напередодні свята, Дня Конституції України, він відзначив Почесними грамотами за активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток Липовецького району голову районної ради ветеранів Валентину Левкович, головного лікаря екстреної медицини, учасника бойових дій в АТО Сергія Гульмана, голову районної організації учасників бойових дій в АТО Юрія Яремчука, директора КУ " Липовецький територіальний центр " Катерину Мельничук, райвійськома Віктора Чубу, заступника начальника Липовецького відділення поліції Руслана Гембу, народний колектив Липовецького районного будинку культури "Перевесло" (кер. Катерина Шахно)....
Концертний майданчик змінювали колективи з Липовеччини, Оратівщини, Іллінеччини, Козятинщини, Вінниці, села Лукашової. Звучали українські народні пісні, пісні української естради. Співала молодь і співали люди літнього віку . Дівчата та хлопці із хореографічного ансамблю Вінницького аграрного університету заохотили до танців і старих, і малих учасників дійства. Щирим і простим словом про головне — про родину, дружбу, рідну Україну зачарувала слухачів ведуча Фестивалю Вікторія Терлецька.

Глядачі усіх вікових категорій насолоджувалися дійством. Хтось підспівував чи підтанцьовував, хтось фільмував, а хтось просто знайшов привід вбратися у вишиванку і вбирав у себе флюїди радості за українські звичаї, мистецтво пісні, танцю, художнього слова, самобутніх художніх полотен, вишиванок... Хтось, поставивши на паузу усі одвічні сільські клопоти, набирався духовності від пісень та святкової атмосфери українства.
Під час Фестивалю проведено конкурси " Краща виставкова світлиця" та " Краща овочево-фруктова композидія до Дня Конституції України". Переможців конкурсів відзначено дипломами та сувенірами. Нагороди отримали всі учасники Фестивалю. На завершення заходу господарі частували усіх учасників запашною юшкою та духмяним короваєм.

В культурному просторі сучасної Липовеччини все більшого поширення набувають фестивалі - у найрізноманітніших формах і масштабах. Повсякденна практика показує, що цьому поняттю людина здатна надавати зовсім різного значення в залежності від індивідуальних інтересів, стилю життя та середовища спілкування. Наших липівчан такі дійства єднають. Мета заходу досягнута-творчим колективам вдалося всебічно показати розмаїття фольклору нашої рідної України . 
Щира вдячність за свято його організаторам: відділу культури та туризму, Лукашівській сільській раді, районній раді та райдержадміністрації.

 

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.

 

Повернутись