Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Липовеччина вшанувала героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Тридцять один рік тому, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 58 сек. – на Чорнобильській АЕС пролунав вибух. Трапилася непоправна трагедія, наслідки якої людство відчуває і зараз.

"Виникла пожежа, якій не було аналогів у світовій практиці. Її подолання вимагало високого професіоналізму та надлюдських зусиль, які разом з безприкладною мужністю та готовністю до самопожертви і створили феномен людського подвигу", зазначив у своєму виступі голова районної ради Юрій Науменко.

Із нашого району в числі перших в саме пекло Чорнобилю були направлені 12 водіїв автоколони, із яких сьогодні з нами відзначають річницю лише 5 - Георгій Єлізаров, Микола Мусірівський, Леонід Шпак, Костянтин Дажура, Віктор Градецький.

Всього із Липовецького району взяли участь у ліквідації наслідків катастрофи понад 140 чоловік. З кожним роком ряди їх рідіють. Внаслідок великої дози випромінювання, яку вони отримали, вже 14 чоловік відійшли у вічність…

Це Віктор Тисячний, Василь Куліш, Микола Чесников, Анатолій Ратушний,Василь Ковбасюк, Микола Більський, Василь Бебко, Володимир Гайвак, Микола Іващук, Віктор Дубенець, Віктор Заболотний, Василь Олівінський, Юрій Любар.

Юрій Науменко згадав колишнього голову районної організації «Союз-Чорнобиль» Віталія Войнаровського, який теж брав безпосередню участь у ліквідаційних заходах, який згуртував навколо себе всіх учасників, опікувався їх соціальним захистом, ініціював встановлення пам»ятного знака померлим Чорнобильцям. Світла йому пам»ять!

У ліквідації Чорнобильської катастрофи брала участь практично вся країна, весь колишній Союз. Але основний тягар наслідків, звичайно, ліг на українців.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів зазначила, що на території району проживає 164 особи із зазначеним статусом, в тому числі учасників ліквідації І категорії – 18чоловік, ІІ категорії – 56, ІІІ категорії - 15, потерпілих – 63, дружин померлих громадян - 15.

Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, щороку потребують планового та позапланового лікування, профілактики загострень хронічних хвороб через погіршення стану здоров’я. За бюджетною програмою "Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Міністерством соціальної політики України, відповідно до чинного законодавства, проводиться робота щодо організації санаторного оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У минулому році оздоровлено 7 учасників ЧАЕС – першої категорії.

Відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у минулому році для виплати щомісячної грошової допомоги, допомоги на оздоровлення та харчування з державного бюджету виділено коштів у сумі 350,6 тис.грн.

Ми не можемо забувати про тих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які сьогодні серед нас. Вони потребують значної уваги з боку держави, суспільства.

Керівники району, міський голова та голова районної спілки Союз Чорнобиль Володимир Сличук привітали ліквідаторів, побажали їм здоров"я, добра, благополуччя та життєвих гараздів. Окремим вручили грамоти районної ради та райдержадміністрації з грошовими винагородами. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих та загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і поклали квіти до пам'ятного знака. В заході взяли участь діти загальноосвітніх шкіл, представники трудових колективів, засоби ЗМІ, громадськість.

Повернутись