Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Липовецькому району 90

Липовецький район у березні зустрічає свій поважний ювілей – 90 річчя. З цієї нагоди у Липовецькому районному Будинку культури відбулися урочисті заходи.

Про визначних людей Липовеччини згадували у своїх виступах голова районної ради Юрій Науменко, колишній голова РДА Антон Здор, від імені народного депута­та України Григорія Калетніка.

Учасники урочистих зборів хвилиною мов­чання вшанували па­м'ять земляків, які стали жертвами голодомору, гітлерівської окупації, терору, полягли на фро­нтах Великої Вітчизня­ної війни, не дожили до наших днів.

Розпоря­дженням районної ради, відповідно до рішення комісії з питань нагородження, почесної відзнаки "За заслуги перед Липовеччиною" удостоєні колишній начальник райагробуду Михайло Балега, учасник бойових дій періоду Великої Вітчизня­ної війни Віра Ковалик, депутат  районної ради багатьох скликань, директор ПСП «Фортуна» с.  Брицького Валерій Кравчук.

Надзвичайного підне­сення липовчанам і гостям надала і концер­тна програма, підготовлена аматорськими колективами району. Натхнення цього пре­красного свята, як за­певнили його організа­тори, сповнюватиме й інші заходи, що прово­дитимуться цьогоріч на теренах нашого краю на честь знаменного ювілею.

Липовеччина споконвіку славилася своїми культурними здобутками, добрими, талановитими людьми, справжніми майстрами своєї справи. З покоління в покоління вони передавали і підтримували прагнення до кращої долі, надію на майбутню вільну, незалежну, процвітаючу Українську державу.  Липовецький край був і залишається осередком кращих сільськогосподарських традицій. Чотири наших земляки стали Героями Радянського Союзу, три – повними кавалерами Ордена Слави. Вже в мирний час високими врожаями цукрових буряків прославили Липовеччину два Герої Соціалістичної Праці.

У місті над Собом навчалися видатні діячі російської культури філософ Володимир Печорін, письменник Андрій Новодворський, в селі Війтівці народився батько письменника Федіра Достоєвського Михайло, у 1892 році настоятелем Липовецького Собору розпочав свою церковну кар'єру майбутній митрополит української автокефальної православної церкви Василь Липківський. Завдяки таким людям, як він, у 1897 році в Липовці було засновано першу на теренах області публічну бібліотеку. Також Липовецька земля подарувала світу таких знаних композиторів, як Микола Тутковський, Петро Столярський, Генріх Літинський. У селі Нападівка поселився класик датської літератури Тор Ланге, перекладач українських пісень.

Щедра Липовеччина і на класиків української літератури. Серед них поет-перекладач Володимир Вдовиченко (Гаврилюк) із Зозівки, лауреати: літературної премії імені Олеся Гончара Олекса Шеренговий із Зозова та Шевченківської Премії Василь Вацек (Земляк) із Конюшівки. Свою творчість щиро дарують людям талановиті майстри вишивання Валентина Афанасіївна Борима, Галина Іванівна Копитко, Ірина Володимирівна Домбровська, Галина Іванівна Касюн, пісенне тріо "Елегія", народний ансамбль "Лебедонька" з Липовця, народні фольклорні колективи сіл Сиваковець та Війтовець, народний гурт "Веселий день", народний ансамбль "Народні музики", народний поетичний театр та інші. Ми гордимося творчими здобутками літераторів Олесі Лященко, Світлани Березюк, Миколи Пасічника, книги яких мають широку популярність. Адже Липовецька земля багата на славні історичні постаті, сучасників, які в даний час творять її славу.

25 березня 1917 року було засновано газету "Липовецькі вісті", на даний час найстарішу "районку" в межах Вінниччини. 1919 року першим в області запрацював у Липовці райвійськкомат. У 1922 році була відкрита єпископська кафедра, куди прагнули перейти навіть єпархії Вінницької округи.

Наш район, що утворився в 1923 році, є унікальним по своєму розміщенню, маючи своїми сусідами ще 6 районів. У різні роки він також приєднував до себе Турбівський, Прилуцький, Вахнівський, та частково Плисківський, Іллінецький, Оратівський райони, і кілька разів – у 1929, 1931, 1935, 1956, 1959, 1963, 1965, 1979 роках – змінював свої обриси. В нинішніх межах він існує з 1979 року. Із населених пунктів маємо місто, селище міського типу та 57 сіл, в яких мешкає понад 40 тис.чоловік.

У радах різних рівнів сьогодні здійснюють діяльність понад 450 депутатів, 25 сільських, один селищний та міський голови.  Районну раду представляє 54 депутати, 14 з них отримали довіру своїх виборців вдруге. Якісний склад депутатів районної ради 6 скликання характерний тим, що вони представляють різні партії та громадські об'єднання, є тією організаторською силою, яка вирішує непрості суспільно-політичні та соціально-економічні завдання, що покладаються на місцеве самоврядування.

Серед пріоритетів органів місцевого самоврядування району – соціальний розвиток територій, здійснення соціальної політики, поліпшення матеріальної бази, досягнення фінансової самостійності та самодостатності територіальних громад, визначеність та ефективна взаємодія між владами різних рівнів, розвиток ініціативи, зацікавленість у позитивних результатах і головне – виховання патріотизму та відповідальності за рідне село, селище, місто, район.

Розуміючи проблеми, що склалися в економіці та соціальній сфері, ради у 2012 році затвердили Стратегії розвитку громад на період до 2020 року і зосередили зусилля на вирішенні проблем агропромислового комплексу, підприємництва, діяльності освітніх установ, Будинків культури, клубів, бібліотек.  Проте усі ми розуміємо, що без фінансової незалежності кожної громади навіть якнайкраще написана Стратегія не зможе бути втіленою в життя.

Але за ініціативності, високої відповідальності, почуття патріотизму сільських голів та депутатів усіх рівнів району питання вирішуються позитивно на користь людям і громаді. Так, можна відмітити активну роботу депутатів районної ради Черепашука Дмитра Яковича, Осадчого Олександра Григоровича, Петренка Сергія Миколайовича, Підкоморної Галини Василівни, Дмитрів Ольги Володимирівни, Яцунського Олега Васильовича, Бондар Людмили Павлівни, Нечипорука Василя Васильовича, Кучера Василя Григоровича та багатьох інших, голів громад: Майданюка Миколи Івановича, Бондаря Олександра Івановича, Рябоконь Інни Миколаївни, Дорош Тетяни Анатоліївни, Микуліна Михайла Васильовича, Нагорної Ганни Федотівни, Дубини Василя Марковича, Слободянюка Миколи Григоровича, Сличука Володимира Андрійовича, Рябіщук Зінаїди Василівни, і цей список також можна продовжити. Адже поряд із турботами про наповнення місцевих бюджетів, вони дбають належно і про благоустрій населених пунктів, розвиток їх соціально-культурної сфери.

Поряд з цим ми високо цінуємо працю робітників, хліборобів, працівників освіти, культури, охорони здоров'я, обслуговуючих галузей, внесок ветеранів, прагнемо зробити заможнішим їхнє життя. Бо людина – найвища, найдорогоцінніша окраса району.

Адже у нас є головне – люди з хистом до праці, заповзятливістю у роботі,  які проявляють свої творчі здібності, з любов'ю до рідної України.

Разом ми єдина і велика сім'я, яка прагне створити зручні й комфортні умови для життя всіх Липовчан. Усі досягнення, якими багатий наш район, складаються зі щоденної праці, знань і талантів його мешканців.

У такі свята, як день народження району, кожен відчуває себе частиною великої родини. Ми маємо об'єднатися в любові до нашого краю, працювати і жити для його добра, допомагати тим, хто цього потребує.

Повернутись