Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Лісівники України за досвідом – до іллінецьких лісівників

Минулого тижня для вивчення передового досвіду роботи до вінницьких лісівників завітала група головних лісничих та інженерів із лісових культур із різних областей України, які проходять навчання в Центрі підготовки та перепідготовки працівників лісового господарства «Укрцентркадриліс».

Два дні працювали гості на базі ДП "Вінницький лісгосп", ДП "Іллінецький лісгосп", ДП «Дашівське ДЛМГ», ДП «Гайсинський лісгосп».

Учасники заходу оглянули лісові культури в Іллінецькому лісництві ДП «Іллінецький лісгосп». Різновікові насадження дуба звичайного із введенням інтродукованих та аборигенних порід завдяки застосуванню передових методів вирощування є гордістю іллінецьких лісівників. Щорічно вони проводять догляди за лісовими культурами на площі 1400-1500 га.

Це питання цього року особливо актуальне, адже після постійних дощів забур’яненість швидко відновлюється. В Іллінецькому лісництві колеги-лісівники побачили усі культури у зразковому стані. І це стійка тенденція, це стосується будь-якої ділянки, запевнив гостей головний лісничий Іллінецького лісгоспу В.В.Пальченко. На деяких ділянках можна побачити ще свіжі сліди від техніки. Достатню увагу надають лісівники і лісогосподарським заходам з догляду за формою крони та стовбура деревостанів.

На 80 % у лісових культурах головною породою є дуб звичайний, ще 20 % формуються породами горіха чорного, модринии європейської, береки лікарської, черешні, груші.

Також обговорили досвід співпраці іллінецьких лісівників з науковцями. Адже з ініціативи начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Бондаря А.О. вінницькі лісівники давно тісно співпрацюють з Національним університетом біоресурсів і природокористування України. На базі державних підприємств лісового господарства створені демонстраційні ділянки з екологічно орієнтованого ведення лісового господарства. На сьогодні подібних демонстраційних ділянок на держпідприємствах лісового господарства Вінниччини вже більше 80.

В Іллінецькому лісництві на шести демонстраційних ділянках (кругових майданчиках) досліджують насіннєве природне поновлення лісу, способи рубки як методи сприяння природному поновленню дуба звичайного. «Вікна» з допомогою групово-поступової рубки були створені з діаметром подвійної (60 м), півтори (45 м) та однієї висоти деревостану (30 м).

 
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Повернутись