Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Ми будуємо нову країну

У червні цього року, за ініціативи Президента України, у Києві відбувся Всеукраїнський дитячий Форум «Діти змінюють світ».  Організатори форуму - Міністерство освіти і науки спільно з Уповноваженим при Президентові України з прав дитини Миколою Кулебою. Основна мета форуму – сприяння розвитку дитячих ініціатив, залучення дітей до суспільного життя та їх участь у прийняті рішень на рівні громади. У заході взяли участь понад 200 дітей – лідерів учнівського самоврядування та учнів-членів Малої академії наук України. Серед них була і учениця Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів – Оксана Стаднійчук – голова Вінницької обласної ради старшокласників «Лідер». ВІд лідерів шкільного самоврядування Липовеччини у Форумі взяла участь неодноразовий переможець районних та обласних олімпіад, учасник Всеукраїнської олімпіади з біології, учасниця туристично-краєзнавчого гуртка, голова районної школи лідерів, член молодіжного клубу "Джура" Лілія Карпина.  
Відкрив форум в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» Президент України Петро Порошенко.

Вітаючи учасників форуму з святом, Президент побажав кожному починати зміни з себе і зазначив, що «мріє жити в країні, символом майбутнього якої є такі діти».

- Хочу побажати вам бути вільними своїми думками, бо воля є символом України. Будьте відповідальними у своїх рішеннях, своїх думках і будьте щирими у своїй любові до України.

Глава держави наголосив, що саме громадянське суспільство, небайдужі громадяни України, сприяють тому, щоб країна ставала привабливою, розумною,  демократичною, сильною, економічно розвинутою та справедливою.

- Ми будуємо нову країну. Ви є майбутнім України і я пишаюся, що в України є таке красиве, чисте, вільне, патріотичне майбутнє! - звернувся Президент до учасників Форуму.

Під час зустрічі лідери учнівського самоврядування представили свої  пропозиції стосовно подальшого розвитку нашої держави, погляди на  власне майбутнє та майбутнє України. Учасники форуму  висловили побажання щодо корінних змін у навчальному процесі, аби кожна дитина почувалася у школі комфортно. Як один із шляхів таких змін вони запропонували своєрідний рейтинг учителів, який би складався на основі досягнень їх учнів, результатів ЗНО. Учасники дискусій також відстоювали  необхідність  надання можливості учням самостійно формувати програму навчання у залежності від потреби для подальшого навчання. 

 Порушувалося питання підвищення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас, діти виступали за зближення учнів та вчителів в освітньому процесі – вчитель має бути другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерських рух. 

Глава держави висловив підтримку багатьом озвученим ініціативам. Більшість із цих пропозицій вже давно працюють у освітніх закладах країн Європи та світу, тож і Україні час змінювати та розвивати методологію навчання відповідно до сучасних потреб.

Наступного дня учасники форуму продовжили працювати в Українській академії лідерства. Студенти академії провели для лідерів низку інтерактивних тренінгів, поділились досвідом роботи щодо реалізації соціальних ініціатив молоді в громадах. Старшокласники, в свою чергу, розповіли про реалізовані проекти в школах, районах, області, поділились новими ідеями, цікавими проектами. У рамках програми відбулась цікава зустріч з святійшим Любомиром Гузаром, який зупинився на людських цінностях, досягненні мети в житті, пріоритетах вибору професії, поділився із представниками підростаючого покоління власним життєвим досвідом. 
На завершення заходу Уповноважений з прав дитини при Президентові України Микола Кулеба закликав усіх учасників не зупинятись на досягнутих кроках щодо участі дітей у прийнятті рішень на рівні своїх громад, висловлювати свою думку вільно та впевнено, не бути байдужим до оточення, шукати однодумців серед молоді. Уповноважений з прав дитини оголосив всім учасникам форуму про ініціативу створення при Адміністрації Президента України дитячого дорадчого органу, до складу якого увійдуть представники Всеукраїнської ради старшокласників. 

Повернутись