Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю

5 травня відзначається Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю — людей, які як ніхто потребують підтримки оточуючих. Інваліди, або ж люди з обмеженими можливостями, як прийнято називати цю категорію людей в Європі, є повноцінними членами суспільства. Однак часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. І це не повинно залишатися без уваги, оскільки демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.

Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права інвалідів» бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. З того часу подібні заходи проводяться кожне п’яте травня.

Метою Дня боротьби за права інвалідів є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов'язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

Система безоплатної правової допомоги  докладає багато зусиль для допомоги особам з інвалідністю. Це  надання первинної і вторинної правової допомоги, розширення точок доступу цих верст населення до правової допомоги шляхом створення дистанційних пунктів консультування та надання адресної правової допомоги, проведення право просвітніх заходів, співпраця з ГО, які об’єднують людей з обмеженими можливостями.

Тож нагадуємо що отримати безоплатну правову допомогу особи з інвалідністю, а також усі жителі нашого району,  можуть звернувшись до Липовецького бюро правової допомоги за адресою м. Липовець, вул. Некрасова,  4. тел. (04358) 2-10-33, під час карантину, дистанційно написавши  на електронну пошту: kozyatyn.vinnytsya@legalaid.vn.ua або зателефонуйте за номером (04342) 2-00-17

Начальник Липовецького бюро правової допомоги Комісаренко О.А.