Моніторингові обстеження об’єктів нагляду продовжуються

На  території району працює спільна моніторингова група у складі фахівців Держпродспоживслужби, Нацполіції, органів місцевого самоврядування, які перевіряють дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVID-19 в закладах роздрібної торгівлі та  громадського харчування.
           Наразі за минулий тиждень було проведено 40 перевірок (обстежень) об’єктів, в тому числі закладів громадського харчування – 4, об’єктів торгівлі продовольчими товарами – 19, об’єктів торгівлі непродовольчими товарами – 7, агропродовольчих ринків – 2, інших – 8.
          Особлива увага приділена закладам громадського харчування, об’єктам торгівлі продовольчими товарами, ринкам стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції.
         На 2об’єктахгромадського харчуваннявиявлені грубі порушення, за що на керівників закладів було складено два протоколи.Також було виявлено ряд порушень і в закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.  На сьогодні є цілий ряд                                                                                                                                                                                                                                                 обмежень щодо функціонування, є певні вимоги щодо надання послуг населенню в закладах громадського харчування. Тому ми хочемо впевнитися, чи дійсно дотримуються цих вимог суб’єкти господарювання. В постанові головного державного санітарного лікаря №17, 32 чітко виписаний перелік питань, на які ми спираємось і яких ми вимагаємо. Але й нічого зайвого від суб’єктів господарювання ми не просимо. В першу чергу – температурний скринінг персоналу. Друге питання – це дотримання гігієни. На вході повинні бути антисептичні засоби для відвідувачів, повинна зберігатись дистанція між клієнтами. Ну, і звісно ж, ми звертаємо увагу на дотримання персоналом протиепідеміологічних заходів: носіння масок, рукавичок, дезрежим обов’язково, які препарати використовуються, скільки разів миється посуд, куди утилізуються рукавички.
         Якщо ж під час подібних інспекцій спеціалісти Держпродспоживслужби виявляють незначні порушення, то співробітникам вказують на них та виносять попередження , якщо це вперше.
        Держпродспоживслужба інформує, що наразі кількість захворювань на коронавірус не дозволяє говорити, що хвороба відступає, а тому закликаємо персонал суб’єктів господарювання, а особливо  закладів громадського харчування та відвідувачів не нехтувати заходами безпеки та елементарними правилами гігієни!

Липовецьке районне управління

Держпродспоживслужби  у Вінницькій області