Моніторингові обстеження об’єктів нагляду

Спеціалістами Липовецького  районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області завересень місяць 2020 року проведено 226моніторингових обстежень суб'єктів господарювання на предмет дотримання суб’єктами господарювання вимог тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України щодо профілактики COVID-19, а саме:

• закладів громадського харчування - 13, з них з порушеннями – 4(30,7%);
  • продовольчих магазинів - 64, з них з порушеннями – 8(12,5%);
  • непродовольчих магазинів - 33, з них з порушеннями – 3(9,1%);
  • перукарні, салони краси – 10, з них з порушеннями – 2(20%);
  • інших (ринки,  стоматологічні кабінети, аптеки, автовокзал, банки тощо) – 62, з них з порушеннями – 4(6,5%).

Варто зазначити, що в ході перевірок значна увага приділяється безпечному функціонуванню закладів освіти району в умовах адаптивного карантину, з початку навчального року проведено 44 моніторингових обстеження навчально-виховних закладів. Під час перевірок особливу увагу фахівці звертали на дотримання протиепідемічних вимог та організацію харчування. Закладив достатній кількості забезпечений ЗІЗ, миючими та дезінфікуючими засобами, антисептиками, безконтактними термометрами . Грубих порушень дотримання протиепідемічних вимог не виявлено.

В цілому, порушення протиепідемічних вимог фахівці виявили на 21об'єкті (9,3%): не проводився температурний скринінг працівникам закладів, між працівниками та відвідувачами не було організовано обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання півтора метри, не проводилось вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів після закінчення робочого дня ,відвідувачі в закладах знаходились без масок тощо.

Як результат, було складено 16 протоколів та підготовлено 7пропозицій щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Під час перевірок проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед працівників закладів з питань дотримання протиепідемічних заходів щодо недопущення виникнення та поширення випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.

Липовецьке районне управління

Держпродспоживслужби у