На колегії облдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку області протягом 9 місяців 2019 року, що відбулася 5 листопада, з основного питання доповідав  директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко   . Під час доповіді він акцентував увагу

на основних показниках, які характеризують стан економіки та підтверджують той факт, що область лідирує серед регіонів України та найбільш динамічно розвивається.

-Традиційно Вінниччина займає лідируючі позиції в сфері аграрного бізнесу, рівень обсягів сільськогосподарського виробництва за 9 місяців поточного року становить понад 107%. Ще одним показником, який визначає рівень соціально-економічного розвитку області є рівень оплати праці. Приріст середньої заробітної плати в січні-вересні складає 20% і за темпами зростання область займає 7 місце в рейтингу регіонів України. За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів у І півріччі 2019 року, яке здійснює Міністерство громад і територій, Вінниччина зайняла 1 місце і за напрямком «Економічна ефективність, - зазначив Володимир Мережко.

Промисловість є одним з найвпливовіших чинників, що визначає рівень економічного розвитку Вінниччини і за 9 місяців 2019 року розвиток промислового сектора економіки підтверджується таким показником як індекс промислового виробництва, який склав 119%. За результатами січня-вересня поточного року Вінниччина займає 1 місце серед регіонів України. У переробній промисловості, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшились обсяги виробництва на 22,5%. Частка області в загальнодержавному обсязі реалізації продукції становить 3,3%.

Вінницька область тримає першість і в будівельній галузі.  За підсумками 9 місяців 2019 року індекс будівельної продукції в 1,7 разів випереджає темпи зростання по Україні і становить 200,4%, тож за даним показником область посіла 1 місце серед регіонів України. Це стало можливим завдяки активному будівництву автомобільних доріг та сонячних електростанцій.

У 1 півріччі 2019 року обсяг капітальних інвестицій збільшився на 12,3%, або понад 600 млн грн.

-Створення умов для розвитку інвестиційної діяльності було і залишається одним із пріоритетних завдань органів влади і потребує посиленої уваги всіх керівників, в тому числі і ОТГ, - наголосив посадовець.

Протягом січня-жовтня реалізовано 19 інвестиційних проєктів на загальну суму 1 млрд 460 млн грн, а також створено 329 нових робочих місць.

В 2019 році на реалізацію проєктів із 9 бюджетних програм з державного бюджету передбачено понад 1 млрд 600 млн грн. Цьогоріч збільшено обсяг фінансування  субвенції на автомобільні дороги на 150 млн грн., на ДФРР - на 90 млн грн., на освіту - на 38 млн.

Підсумовуючи сказане, голова облдержадміністрації Владислав Скальський зазначив, що особисто перевірив якість будівельних робіт у щойно збудованій амбулаторії ЗПСМ в с. Вербка та чернівецьке поле зі штучним покриттям і залишився незадоволеним якістю виконаних робіт .

Далі  Владислав Скальський зосередив свою увагу на основних аспектах перших 44 днів своєї роботи на посаді голови  облдержадміністрації . Безпека, дороги, охорона здоров’я, соціальна та кадрова політика – такі основні пріоритети в роботі голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського.

В засіданні колегії взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та голова районної ради Юрій Науменко.