Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

На нараді розглянули питання благоустрою

Прийшла весна і покликала до роботи . Перше танення снігу показало всі слабкі місця міст і сіл, забруднені вулиці, захаращені майданчики, нерозчищені лісосмуги...
Саме з цього питання відбулася кущова нарада за головування заступника голови обласної державної адміністрації Василя Броварника, у якій взяли участь керівники профільних департаментів та управлінь обласної державної адміністрації, голови районних державних адміністрацій, районних та міських рад, об’єднаних територіальних громад Липовецького, Іллінецького, Оратівського та Погребищенського районів.
У вступному слові Василь Броварник зазначив, що чистота населених пунктів залежить від кожного мешканця громади. Тож роботу щодо прибирання прилеглих територій, розчищення лісосмуг, впорядкування узбіч доріг, грейдерування територій, прибирання садиб треба розпочинати вже сьогодні, консолідувавши зусилля органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та суб"єктів господарювання.Він окреслив ключові напрямки роботи. «Потрібно працювати кожен день усім разом і весь обсяг робіт із санітарної очистки територій завершити до Великодніх свят», поставив завдання перед відповідними службами.
До порядку денного наради були внесені та розглянуті наступні питання:
-Організація та проведення двомісячника з благоустрою населених пунктів. 
-Доступність об’єктів для людей з обмеженими фізичними можливостями. 
-Впровадження у територіальних громадах роздільного збору твердих побутових відходів та забезпечення їх сортування. 
-Ремонт державних, місцевих та комунальних доріг.
Заступник голови облдержадміністрації довів до відома присутніх, що у 2017 році в сферу управління обласної державної адміністрації прийнято 7,5 тис. км доріг місцевого значення. Для їх утримання та ремонту передбачено у бюджеті 623 млн. грн. на рік, та 60 млн. грн. - на комунальні дороги.
Акцентував увагу на особистій відповідальності керівників за невиконання визначених завдань з благоустрою, адміністративній відповідальності , а також наголосив на обов'язковості участі в Всеукраїнській толоці, яка відбудеться у квітні цього року.
Учасники наради інформували про реалізацію зазначених питань та перспективи їх вирішення у себе в районах та спільно обговорили питання комплексної системи очистки територій, а також шляхи їх вирішення.
Питання приведення населених пунктів та прилеглих до них територій у належний санітарний стан, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ повинні перебувати на контролі у керівників райдержадміністрації та голів територіальних громад, підвів підсумок наради посадовець. 
Повернутись