Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

На порядку денному - розвиток територіальних громад району

Відповідно до доручення Президента України Петра Порошенка, розпорядження голови РДА від 28 листопада 2018 року № 424 «Про раду регіонального розвитку Липовецького району», на базі Щасливської територіальної громади відбулось обговорення перспективних планів розвитку Щасливської, Лозуватської , Лукашівської та Струтинської територіальних громад.

В обговоренні перспективних планів розвитку громад взяли участь голова районної ради Юрій Науменко, заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, депутати сільських рад, мешканці Щасливської територіальної громади .

Відкрив нараду заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, він зазначив, що діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування має бути спрямована на виконання основних завдань розвитку і розбудови місцевої інфраструктури, закладів соціально-культурної сфери, забезпечення екологічної рівноваги та подальшого розвитку сільських територій на період до 2021 року. Виконавча влада завжди готова підставити своє плече і допомогти органам самоврядування у реалізації їх планів стратегічного розвитку, з цією метою і проводяться наради такого плану у Липовецькому районі.

Про план розвитку територіальної громади на 2019-21 рр. доповів Андрій Ткач, голова Щасливської територіальної громади. Виконання дохідної частини бюджету 2018 року становить 123,2% від планових завдань. Проведені ремонтні роботи у приміщенні сільської ради, придбаний інвентар для сільського будинку культури с.Щаслива; благоустроєно території та місцеві пам’ятні знаки. На центральній вулиці села облаштовано спортивний майданчик, вуличне освітлення, проведено ремонт місцевого клубу, виготовлено генеральний план для сіл Щаслива і Білозерівка. Протягом року надавались субвенції бюджетам вищих рівнів для виконання повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення. Громада працює над питанням роздільного збирання твердих побутових відходів. Проведено ремонт доріг місцевого значення, фельдшерсько-акушерського пункту в с.Білозерівка, побудовано артезіанську свердловину у с.Щаслива, налагоджена співпраця із місцевими товаровиробниками. Далі сільський голова зупинився на ключових завданнях перспективного плану розвитку громади на 3 роки: повна реалізація проекту з реконструкції будівлі ДНЗ в с.Щаслива, завершення вуличного освітлення у с.Щаслива, с.Білозерівка, с.Королівка, с.Підлісне, завершення робіт з опалення приміщення ДНЗ, ремонт доріг місцевого значення, введення у експлуатацію водогону у с.Щаслива, будівництво футбольного поля у с.Щаслива, початок робіт із перегляду та встановлення нормативно-грошової оцінки земель на території сільської ради.

Щиру вдячність за допомогу у вирішенні питань розвитку висловив на адресу народного депутата Руслана Демчака, голови районної ради Юрія Науменка, першого заступника голови райдержадміністрації Ольги Дмитрів, керівників сільгоспідприємств Михайла Науменка та Володимира Геновського , фермера Михайла Магденка, приватних підприємців, які внесли свою частку у розвиток територіальної громади.

Наступною, щодо плану розвитку Лозуватської територіальної громади, заслухали її голову Тетяну Бурячок, яка очолює громаду вже майже 10 років . У планах цієї невеличкої громади будівництво вуличного освітлення, дороги з твердим покриттям, виготовлення Генерального плану села, реконструкція адмінбудинку по вул. Центральна ,48, робота над проектом "Подільське село-поринь у минуле", ремонт приміщення під спортивну залу (фітнесцентр), впровадження роздільного збору побутових відходів. В селі обладнано вуличне освітлення - 10.5 км. при протяжності вулиць 13.5 км., газифіковано приватні будівлі та адмінприміщення, проведено водогін, обладнано автозупинки, налагоджено автобусний зв"язок із обласним та районним центрами. Оскільки приміщення школи не використовується за призначенням, там розміщено ФАП, сільраду, залу для проведення урочистостей, є ще приміщення, яке заплановано використати під спортивну залу.

Про виконання дохідної частини бюджету у 2018 році на 126% від планових завдань доповів голова Лукашівської територіальної громади, до складу якої входить чотири населених пункти, Микола Слободянюк . Він зауважив, що вперше в минулому році видатки на розвиток громади перевищили видатки на заробітну плату і субвенції (харчування дітей, медицина, поліція, рятувальна служба). Зроблено чимало із запланованого : благоустрій територій та місцевих пам’ятних знаків, реконструкцію Меморіалу; вуличне освітлення; Генеральний план с. Лукашова, ремонт дитсадка, ремонт місцевого клубу;підключення водогону до артсвердловини, ремонт доріг, облаштування зали для урочистих подій . На наступні роки заплановано будівництво водогону у с.Ясенки, с. Берестівка, виготовлення ПКД на б-во у с. Лукашова і с. Нарцизівка, облаштування опалення в Лукашівському будинку культури, поточний ремонт доріг у с.Ясенки, Лукашова, Нарцизівка і Берестівка, переобладнання мереж освітлення у с. Берестівка і Ясенки, капітальний ремонт дороги в с. Берестівка (біля клубу) , поточний ремонт доріг по вул. Польова (Лукашова) , Берестівка, Нарцизівка, ремонт ДНЗ "Пролісок", реконструкція огорож на кладовищах, озеленення територій сіл і перехід на роздільне сортування сміття. Окремо сільський голова зупинився на співпраці із місцевими товаровиробниками.

Про ключові завдання перспективного плану розвитку громади Струтинської сільради інформував Михайло Микулін. Очолювана ним громада працюватиме наступні роки над виготовленням Генерального плану населеного пункту, над капітальним ремонтом клубу в с. Струтинка, реконструкцією приміщення для цеху з переробки та консервування овочів та фруктів. Болючим питанням для мешканців громади залишається автобусне сполучення із районним центром. Голова привітав усіх із новорічними та Різдвяними святами і побажав усім миру, добра й процвітання .

Коротко на проблемах та перспективах розвитку презентованих планів громад зупинився голова районної ради Юрій Науменко. Він запросив усіх присутніх до конструктивної співпраці та запропонував шляхи вирішення проблемних питань, які виникли у ході обговорення. Зокрема, введення в дію прокладених електромереж, ліквідації стихійних сміттєзвалищ,дотримання культури поводження із твердими побутовими відходами . Про проведення конкурсів перевізників та їх результати інформував заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк.

В ході засідання також піднімались питання забезпечення медичного обслуговування мешканців населених пунктів , автобусного сполучення , зміни підпорядкування місцевих церков.

У роботі наради взяли участь Галина Поєдинок-начальник управління економіки райдержадміністрації, представники ЗМІ.

Повернутись