Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

На позачерговій сесії районної ради вирішили

   Відбулась позачергова, 15 сесія районної ради 7 скликання на якій депутати розглядали питання Про прийняття до спільної власності територіальниїх громад району Липовецької загальноосвітньої школи-колегіуму 1-111 ступеній №1 ім. В.Липківського  Липовецької районної ради Вінницької області та затвердження її Статуту  і Про внесення змін до рішення 10 сесії районної ради 7 скликання  від 23 грудня 2016 року  №166 "Про приймання закладів освіти у спільну власність  територіальних громад району." Із 34 депутатів районної ради у сесії взяли участь 23 депутати, в роботі сесії взяли участь ЗМІ та представники трудового колективу школи - колегіуму. Секретаріат обрали у складі депутатів Наталії Мусієнко, Людмили Козак, Галини Канарської. 
    З першого питання порядку денного доповіла Інна Косач-начальник відділу освіти райдержадміністрації. Вона зазначила, що у лютому цього року  рішенням районної ради затверджено Статути 25 шкільних навчальних закладів, окрім школи-колегіуму, оскільки директор - М.Капущак не підготував проект Статуту закладу і не представив у відділ освіти. Він затвердив Статут у міській раді відповідно до якого власником загальноосвітнього закладу і є  міська рада.В зв"язку із цим, виникла ситуація, коли відповідно до Бюджетного кодексу, механізму фінансування даного закладу немає, в зв"язку із чим його було припинено.Переговори з даного питання із директором не дали результату, колектив закладу на своїх зборах прийняв рішення затвердити Статут у новій редакції. Відповідно до рішення міської ради від 21.12.2011 року №219 , яке на сьогодні не скасоване, ми маємо прийняти школу-колегіум у спільну власність територіальних громад району  та затвердити Статут у новій редакції. Тільки після цього , навчальний заклад можна буде фінансувати і колектив отримає відпусні, оздоровчі та зарплати. На зборах колективу ми обіцяли це питання вирішити якнайшвидше , що і хочемо зробити.
     В обговоренні питання взяли участь Руслан Танасюк-заступник голови районної ради, Петро Прокопчук-голова ПК з питань освіти, Анатолій Грищук , Юрій Босюк,Олег Фурманюк, Василь Кучер, Володимир Березюк. Перед депутатами виступила і сказала про свій погляд і ставлення колективу до справи Галина Кравчук, представник трудового колективу. Учителька сказала, що на зустрічі колективу зі сторони міської влади прозвучало, що міська влада( бюджет) не може утримувати навчальний заклад, але вони не проти, щоб заклад був власністю територіальних громад району. Від імені колективу вона попросила голову районної ради комісійно розібратись у "діяльності" директора, який всебічно перешкоджав затвердженню Статуту у новій редакції. В колективі має бути обстановка доброзичливості та взаєморозуміння, а колектив у нас дійсно хороший. Так завершила свій виступ представник колективу.  
   При обговоренні проекту рішення депутати внесли пропозицію до п.46 статуту внести  обов'язково, що директор та його заступники призначаються на посаду контролюючим органом, в даному випадку відділом освіти, за погодженням голів райдержадміністрації та районної ради, і щоб призначений в.о. директора зареєстрував Статут у місячний термін. За такий проект рішення із запропонованими змінами проголосували 23 депутати районної ради. Депутати розглянули 2 -е питання  порядку денного щодо внесення змін до рішення райради від 23 грудня 2016 № 166 і проголосували за нього. Голова підвів риску, закрив сесійне засідання  і запросив депутатів на чергову 16 сесію районної ради, що відбудеться 21 липня 2017 року о 10 годині.

Повернутись