Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

На території Скитківської територіальної громади відбулось відзначення 75-річчя Скитківського прориву

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, снег, дерево, небо, на улице и природа

Вчора 29 січня, на території Скитківської територіальної громади відбулось відзначення 75-річчя Скитківського прориву, ще однієї кривавої битви на Вінниччині. У січні 1944 року найкращий стратег ІІІ Рейху фельдмаршал Манштейн зумів оточити поблизу Липовця цілий стрілецький корпус. В ніч з 28 на 29 січня 1944 року 4 дивізії цього корпусу вирвались із оточення через Скитку та хутір Тельмана.. При цьому загинули тисячі бійців і було втрачено всю техніку.
Шануючи пам"ять про полеглих у 2 світовій війні, ветерани завжди цього дня збираються на Скитківській землі, аби згадати давні події .На чолі із сільським головою Олегом Слободянюком, головою ради ветеранів району Валентиною Левкович вони поклали квіти до сільського Меморіалу загиблим воїнам. Священник отець Петро відправив панахиду і оголосив проповідь про вічне життя.
Захід знайшов продовження у сільській загальноосвітній школі. Діти постаралися і облаштували дві виставки, одну приурочену до пам"яті героїв Крут, іншу -Пам"яті загиблих під час Скитківського прориву. На заході виступили голова ради ветеранів району Валентина Левкович, почесний краєзнавець України Олександр Роговий, сільський голова Олег Слободянюк, мешканець с. Росоша Дмитро Червоненко. Він був тоді п"ятирічним хлопчиком , але в дитячу пам"ять врізались ті події . До цього часу він пам"ятає великі колони людей, які йшли Козацьким шляхом під нескінченним ворожим обстрілом та сільських жителів, які їм показували шлях.
Школярі підготували чудову літературно-музичну композицію на цю тему. За пропозицією сільського голови Олега Слободянюка всі вшанували пам'ять полеглих під час битви та Героїв Крут хвилиною мовчання.

На данном изображении может находиться: 2 человекаНа данном изображении может находиться: 6 человек, ребенок и в помещенииНа данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, ребенок и в помещении

Повернутись