Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Найактуальніше для громад обговорили на семінарі

У залі засідань районної ради відбувся семінар голів та секретарів органів самоврядування Липовецького району. В його роботі  взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації. Відкрив семінар голова районної ради Юрій Науменко. Спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ольгою Дмитрів він привітав із Днем народження секретарів органів самоврядування Наталію Мазурчак, Раїсу Вишнівську, Людмилу Віннічук та Богданівського сільського голову Галину Гуненко. Керівники вручили іменинницям квіти та побажали добра, родинного тепла, успіхів у роботі й життєвих гараздів. Голова райради ознайомив усіх із планом проведення семінару.

Про замовлення проектів розчистки струмків, малих, середніх та великих річок на території рад за кошти місцевих бюджетів та проведення інвентаризації об’єктів надрокористувачів інформувала Катерина Радзівіл    головний спеціаліст з питань розвитку сільської місцевості, врегулювання відносин власності та функціонування аграрного ринку управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Вона зазначила, що головам територіальних громад необхідно провести роботу на місцях щодо визначення об`єктів водного плеса , яке потребує розчистки в першу чергу. Виготовлення проектної документації відбуватиметься за рахунок органів місцевого самоврядування, а на розчистку водних об"єктів кошти виділятимуться із обласного бюджету за рахунок вирішення питань екології. Ставки, що мають користувачів, розчищатимуться за їх рахунок. Незабаром, у відповідності до діючого законодавства, у районі буде створена робоча група, яка займеться інвентаризацією об"єктів надрокористування.

Про забезпечення органами місцевого самоврядування компенсації пільгового перевезення та послуг зв’язку

доповіла Валентина Бичкова   – начальних управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. У районі прийнята і діє Програма щодо забезпечення пільгових перевезень мешканців. Через бездіяльність окремих голів територіальних громад,на даний час існує заборгованість із "Укртелекомом" в сумі 241 тис. грн. та дещо зволікається  вирішення питання пільгових перевезень громадян.  Відповідно до Програми укладено договори та перераховано субвенцію до районного бюджету лише виконкомами 10 сільських рад та 2 ОТГ.

У зв"язку із тим, що решта органів місцевого самоврядування не займаються цим питанням, гостро постане питання реалізації монетизації пільг, у зв`язку з чим виконкоми місцевих рад змушені будуть взяти на себе і реєстрацію пільгових категорій населення, що підлягають , і проплату коштів. Тому начальник управління попередила голів громад, що питання потребує негайного вирішення . Разом із тим, внаслідок прийняття нового законодавства щодо виплати субсидій, значно збільшився об`єм роботи працівників управління. Не дивлячись на це, Валентина Бичкова запропонувала організувати  виїзні прийоми мешканців району із питань оформлення та прийняття документів щодо субсидій.

На проблемних питаннях  органів місцевого самоврядування з виконання місцевих бюджетів зупинилась перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, вона застерегла керівників: усі питання , що стосуються бюджетних наповнень та використання коштів погоджувати із управлінням завчасно.Цей місяць вкорочений, завершується 27 червня, тому всі проблеми неообхідно вирішити до 25.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Вікторія Іванюк зупинилась на нововведеннях, що стосуються взаємодії очолюваної нею служби  з органами місцевого самоврядування в плані захисту житлових і майнових прав дітей. Зокрема, нагадала Постанову КМ України №877 від 15.11.2017 року, згідно з якою відбувається деінституціалізація закладів інтернатного типу.

В ході таких реформ сім"я отрмує послуги та допомогу , які сприяють її збереженню та повноцінному дитячому розвитку; усиновленню, або сімейні форми альтернативного догляду стають пріоритетом влаштування дітей. Особливу увагу вона звернула на забезпечення дітей-сиріт житлом, на що держава виділяє в даний час субвенцію.

Про правила виклику екстреної медичної допомоги інформував працівників органів місцевого самоврядування головний лікар Липовецької станції екстреної медичної допомоги Сергій Гульман.Окремо він зупинився на тих питаннях, що залежать від голів територіальних громад , при позитивному вирішенні яких можна буде значно поліпшити вчасність та якість надання термінової медичної допомоги . Це-якість доріг у населених пунктах, нічне освітлення , наявність покажчиків вулиць та нумерація будинків у населеному пункті, розчищення вулиць від будівельних матеріалів і дерев, що на них ростуть. Все це відволікає момент вчасності надання медичної допомоги людям, які її потребують.

Підбив підсумки призову громадян району на строкову військову службу у квітні – травні цього року Юрій Томчак,   головний спеціаліст відділення комплектування Липовецького районного військового комісаріату. Він повідомив, що завдяки  відповідальності окремих голів територіальних громад, секретарів та ВОС , завдання щодо мобілізації призовників у 1 кварталі виконано . В даний час проходять заходи щодо виконання завдань призову на військову службу  за контрактом. На належному рівні поставлена ця робота у виконкомах Щасливської, Козинецької, Скитківської, Костянтинівської сільрад. Враховуючи вище означене, Юрій Томчак вручив подяки районного військового комісара, майора Віктора Чуби  Андрію Ткачу, Віктору Петрюку, Олегу Слободянюку, Олегові Мацюку.

Підводячи підсумки двогодинної роботи, голова районної ради Юрій Науменко повідомив результати 2-го районного та 15 обласного конкурсів проектів розвитку територіальних громад району і привітав їх переможців. Націлив усіх на конструктивну роботу щодо реалізації цих проектів. Окремо він акцентував увагу на приведенні населених пунктів в належний санітарний стан і запросив усіх на районний Фестиваль народної творчості, приурочений 22 річниці з Дня прийняття Конституції України, що відбудеться у Щасливській територіальній громаді 27 червня. Перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів висловила впевненість в тому, що внаслідок мобілізації роботи органів самоврядування щодо реалізації районної програми пільгових перевезень в найкоротші терміни, питання зніметься з контролю і просила всіх з відповідальністю поставитись до цього.

 

 

Повернутись