Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Напередодні Дня Соборності України

Фото Мій Липовець.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події в історії. 
Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. 
Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Століття проходили в одвічній боротьбі українського народу за волю, цілісність і незалежність.

День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом, 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.
Урочистості у місті Липовець , пов"язані із цією датою, відбулись у п"ятницю, 20 січня.

Трудові колективи підприємств, установ та організацій району, учасники АТО, громадськість зібрались біля пам"ятного знака полеглим в АТО землякам, щоб віддати шану світлій пам’яті видатним діячам українського державотворення, борцям за незалежність України.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх полеглих у боротьбі за незалежність України , в тому числі і загиблих наших земляків Сергія Шевчука, Володимира Полупанова , Романа Грушка, Руслана Зайця , Олега Грабчака. Присутні на мітингу поклали квіти до підніжжя пам"ятника.
По тому, заходи приурочені Дню Соборності України, були продовжені у приміщенні районного будинку культури.
Учителька Липовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Олена Шиндирук ще раз нагадала присутнім історичні факти одвічної боротьби українського народу за свободу та незалежність.
Привітали липівчан із святом перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та голова ГО «Спілка учасників АТО Липовецького району» Юрій Яремчук.
За спільним розпорядженням голови районної ради та голови райдержадміністрації учасників АТО Липовецького району за активну життєву позицію, плідну громадську діяльність та проявлений патріотизм відзначено Почесними грамотами та грошовими винагородами.
Привітав зі святом земляків і міський голова Микола Грушко.
Учасники художньої самодіяльності районного будинку культури підготували гарну концертну програму до свята.

Фото Мій Липовець.Фото Мій Липовець.Фото Мій Липовець.Фото Мій Липовець.Фото Мій Липовець.

Повернутись