Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

НАРАДА У МУРОВАНИХ КУРИЛІВЦЯХ

8-го серпня відбулась обласна нарада , приурочена запуску станції із сортування відходів на новому полігоні райцентру.

Запуск підприємству урочисто дав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. У події взяли участь голови райдержадміністрацій, районних рад, мери міст обласного значення та голови об’єднаних територіальних громад.

Роботи з будівництва та оснащення станції виконувались у співфінансуванні облдержадміністрацією (4,2 млн. грн.) та Мурованокуриловецькою селищною радою (12,5 тис. грн.). Обладнання для нового підприємства виконали на ПАТ «Барський машзавод».

Сортувальна лінія у Мурованих Курилівцях забезпечить утилізацію побутових відходів у самому селищі та ще 59 населених пунктах району з поступовим залученням сусідніх районів. Побутові відходи будуть сортуватись у 5 фракцій (поліетилен, метал, папір, скло, органічні рештки). Це дозволить щоденно переробляти 15-20 тонн побутових відходів та продовжити функціонування полігону з 16 до 30 років експлуатації. Буде створено 12 робочих місць.

– Нам потрібно у досить стислі терміни побудувати цілу систему, яка забезпечить сортування і первинну переробку твердих побутових відходів у кожному районі. В процесі проектування ми переглянули різноманітні технології. Тож це є типовий проект, що може бути використаний у інших районах Вінницької області, – прокоментував В.Коровій.

Він додав, що в обласному бюджеті є кошти на десяток подібних проектів.

Повернутись