Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Нарада з питань пільгових перевезень

Відбулася нарада з питань пільгових перевезень.
окремих категорій громадян на території району 
за участю заступника голови районної ради Руслана Танасюка, начальника відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Тамари Грицай, заступника начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяни Бевзи, голови громадської організації «Спілка учасників АТО Липовецького району» Юрія Яремчука, перевізників автобусних маршрутів загального користування . 
Нараду провела перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, яка у своєму виступі зазначила 
, що проблема пільгового проїзду інвалідів залишається актуальною протягом тривалого часу. Держава гарантувала всім інвалідам право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Однак, існують певні проблеми щодо пільгового проїзду в час, коли закінчили працювати  каси і немає можливості придбати пільговий квиток. В результаті чого виникають спірні ситуації між водієм та пільговиком. 

В ході наради присутні розглянули  проблемні питання щодо обліку перевізниками пасажирів, які скористались правом на пільговий проїзд окремих категорій громадян в  тому числі, учасників АТО. Зокрема визначено, що перевізник надає право безкоштовного проїзду на підставі договору, укладеного з органами місцевої влади про компенсацію, в разі надання пільгового проїзду, та отримує компенсацію за поданими відомостями. В цьому році, керуючись Бюджетним кодексом та, враховуючи те, що з Державним бюджетом фінанси на дані цілі не передбачено, прийнято рішення акумулювати кошти на виконання заходів районної програми з місцевих бюджетів територіальних громад. На сьогоднішній день більшість із них перерахувала субвенцію на ці цілі, решта - 5 сільських і міська рада, зволікають із вирішенням цього питання. Обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті, чи протягом одного маршруту, законодавством не передбачено. Особи, які користуються пільгами, звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд.

За результатами проведеної наради вирішено підготувати інформаційні матеріали з метою роз’яснення поетапного порядку реалізації права на пільговий проїзд.

Повернутись