Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Нарада-семінар: коротко і зрозуміло про актуальне

Відбулась нарада-семінар з посадовими особами місцевого самоврядування. В заході взяли участь голова Липовецької районної ради Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, заступник голови районної ради Руслан Танасюк.

Відкрив нараду голова Липовецької районної ради Юрій Науменко, ознайомивши присутніх з планом проведення заходу. Про профілактику скоєння кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми на території району доповів начальник Липовецького відділення поліції Немирівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Павло Дармограй. Він звернув увагу, що станом на 1 вересня 2018 року слідчим відділенням Липовецького ВП було розпочато 8 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх (за аналогічний період 2017 року --4). Зокрема кримінальні правопорушення, які скоїли неповнолітні, було здійснено в Липовці -- 3, смт Турбові -- 1 , с. Приборівці -- 1, с. Соболівці -- 1, с. Росоші -- 1, с. Новій Прилуці -- 1. Більшість правопорушень -- це крадіжки, а більшість неповнолітніх правопорушників віком 16-17 років.

Детально із кожним головою територіальної громади обговорив проблеми призову військовий комісар Липовецького районного військового комісаріату Віктор Чуба. Подякував військом за допомогу в роботі з призовниками головам Попівки, Щасливої, Вахнівки, Скитки, Костянтинівки. Розповів про переваги контрактної служби та підготовку до Дня Захисника України.

Про оформлення спадщини посадовими особами органів місцевого самоврядування інформував присутніх державний нотаріус Олександр Кицюк, детально описавши механізм проходження стажування уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування у державних нотаріальних конторах або у приватних нотаріусів. 

Заступник директора Липовецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Тетяна Каленюк доповідала про залучення ресурсів місцевих громад на розвиток підприємницької ініціативи безробітних, насамперед з числа демобілізованих учасників АТО, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб з числа соціально уразливих на ринку праці категорій населення, які бажають започаткувати власну справу. Також окремо зупинилася на питаннях організації співпраці з місцевими органами влади щодо розширення переліку видів громадських робіт та видачі довідок про особисте селянське господарство.

Про важливість легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати пояснила усім присутнім начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Устіч. Про необхідність облаштування установ та закладів пандусами доповідала Людмила Тетерук, головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації. 

Директор комунального закладу "Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді" Липовецької районної ради Ірина Герасимчук наголошувала на тому, що у громадах мають створюватися патронатні сім'ї як альтернатива інтернатній системі. До того ж держава пропонує фінансову підтримку сім'ям, які згодні взяти на виховання дітей.

Підсумки наради-семінару підбив голова Липовецької районної ради Юрій Науменко.

Повернутись