Народний аматорський фольклорний колектив успішно гастролює по Україні

Народний аматорський фольклорний колектив "Перевесло" успішно гастролює по Україні.

16-17 листопада цього року у м. Запоріжжя відбувся ІУ Національний чемпіонат України з фольклору " EVROFOLK 2019" . Представляти на ньому Липовеччину випала честь народному аматорському фольклорному колективу " Перевесло ", художній керівник Катерина Дячук.
Під час цієї подорожі ансамбль побував у доісторичних місцях, що вражають не лише красою та мальовничістю, а й таємничістю. В ході мандрівки відвідали заповідну територію – острів Хортиця, колиску Запорізького козацтва, який у більшості мешканців асоціюється, в основному, з місцем виникнення козацької держави. Проте, мало кому відомо, що острів був заселений ще задовго до нашої ери, понад 10 тисяч років тому, свідченням цьому є археологічні знахідки. Сьогодні Національний заповідник «Хортиця» – це багатий осередок пам’яток української історії, багатогранної культури та надзвичайних природніх об’єктів. Про Кам’яну могилу вже дуже багато написано, але напевно буде написано ще стільки ж, оскільки камені вміють зберігати таємниці і розказують їх лише окремим людям і у відповідний час. Незаперечним лише є той факт , що Кам’яна Могила – це місце з потужною енергетикою, недаремно воно використовувалось стародавніми людьми з культовою метою. Унікальні геологічні пам’ятки, що у незайманому вигляді збереглись до наших днів, надихнули наших липовчан хорошими настроєм на довгий час, бажанням перемогти на фестивалі, а враження від побаченого надовго залишилися в пам’яті. Спілкування із запорожцями було надзвичайно зворушливим, мешканці просили просто неба співати українських пісень і в цьому їм не було відмовлено.
Помітний слід у пам"яті залишила і виставка творчих робіт народних умільців лівого берега Дніпра: картини, вишивка, намисто, гердани , вироби з бісеру та інших підручних матеріалів-це щось особливе.

Народний аматорський фольклорний колектив "Перевесло" відповідно до жанру співу, в числі більше 50 творчих колективів , взяв участь у Фестивалі. Серед людей різного віку, які змагалися у своєму мистецтві творчості, були і дитячі танцювальні колективи із Донеччини. Враження від спілкування з дітками-незабутні, бо хто так правдиво і щиро може розповісти правду про події, що відбуваються там, і прагнення більшості донеччан жити мирно в рідній Україні.
Щасливі та радісні повернулися із Фестивалю. Вдячні районній раді та райдержадміністрації за можливість подорожі та участі у Чемпіонаті.Творча праця винагороджена особистими грамотами та медалями, а вже що задоволені-ніякими словами не передати!
Народний аматорський фольклорний колектив "Перевесло" посів друге місце у великому форумі народної творчості і української народної пісні, за що їм хвала, цим нашим гарним і співучим жінкам, які в своєму нелегкому житті знаходять місце для пісні.

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.