’’НАРОДУ ВІЧНИЙ ОБЕРІГ’’

Під такою назвою на Білопіллі, в єдиному на Україні музеї хліба, проводиться обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». Цьогоріч у ньому взяли участь 7 районів та 23 сільських територіальні громади Козятинського району. Сільські територіальні громади Козятинського району представляли фольклорні колективи, родинні вокальні ансамблі, інструментальні ансамблі, колективи троїстих музик, фольклорно-етнографічні колективи. Концертна програма була різноманітна: українські народні пісні, пісні сучасних композиторів, старовинні пісні.

Від Липовеччини у святі пісні взяв участь народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Лебедонька» Липовецького районного будинку культури (керівник Оксана Цивлюк).Колектив – неодноразовий переможець Всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів і пісні, які звучать у їх виконанні, завжди тепло сприймаються глядачем.
Хлібну продукцію на виставці хлібів представляла приватний підприємець Юлія Мочульська.
Гостей свята пригощали хлібо-булочними виробами та короваями і, в тому числі, випеченими із борошна урожаю Липовеччини. Адже кожна територіальна громада привезла з собою різноманітні вироби, випечені місцевими майстринями.

По завершенні дійства було підведено підсумки і т.в.о. начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Валентина Троян та директор Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун щиро дякували організаторам та учасникам за створену святкову атмосферу.