Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Наш земляк -- учасник параду

Наш земляк, Григорук Андрій Петрович, став почесним учасником параду, присвяченого 26-ій річниці Незалежності України – у складі резервістів оперативного резерву першої черги, учасників антитерористичної операції на території  Донецької та Луганської областей. Це є визначною історичною подією  як для героя, так  і для його родини, а також - для всіх наших земляків – патріотів.

Ще влітку 2014 року, одразу після Майдану, куди спочатку поїхала його вірна дружина Валентина, а потім і він сам, Андрій Григорук пішов добровольцем в АТО. Був командиром відділення розвідки батальйону «Київська Русь», пізніше запропонували працювати інструктором з бойової підготовки в батальйоні «Вікінги». Побував практично у всіх гарячих точках: Піски, Мар’їнка, Донецьк, Волноваха, Іловайськ, Попасна, Широкіне, Маріуполь… Усі ми пам’ятаємо ті часи: обмундирування, предмети першої необхідності купувалися за власний рахунок, за допомогою друзів, товаришів, колег, небайдужих до долі України людей. Напевне, молитви дружини, її підтримка, а також доньки Анжеліки та сина Артема. Потім знову  була улюблена робота в Липовецькій ДЮСШ, а на початку 2017 року, коли почалося загострення конфлікту з Росією на Сході Батьківщини, Андрій, не сказавши нічого дружині, поїхав навчати молоде необстріляне поповнення, і цим врятував не одне життя. Також у 2015 році став командиром Липовецького підрозділу «Гром», його інструктором.

Під час підготовки до параду Андрій зустрівся з бойовими побратимами, разом згадували ті героїчні часи, і розуміли, що «на покій ще ранувато»… За участь у параді Григорук А.П. – за вагомий внесок у сприянні впровадження служби у військовому резерві ЗСУ та підтримки обороноздатності держави, нагороджений особисто подяками Міністра оборони України С.Полторака, Командувача Сухопутних військ ЗСУ С.Попка, медаллю «Учасник військового параду 2017 року». Також за сумлінне несення служби, патріотизм та вірність Вітчизні Андрій Петрович має такі нагороди України: відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції», почесна відзнака «Учасник бойових дій», нагрудний знак «Знак пошани», нагрудний знак «Київська Русь».

Григорук А. тісно співпрацює з Липовецьким районним військовим комісаріатом: неодноразово на заняттях  роти охорони, загонів оборони Липовецького району передавав свої практичні вміння та навички землякам. В наш час такі знання є вкрай необхідними.

При розмові з Андрієм Петровичем заряджаєшся його патріотизмом, вірою в краще майбутнє нашої держави. Тому йому, як і іншим воїнам, що пройшли АТО, боляче слухати розмови щодо того, що ця війна нікому не потрібна, що їх туди ніхто силою не відправляв, що «моя хата скраю»… Адже, якби не наші ВОЇНИ, ми також уже могли бути під гнітом ворога. Тому низький уклін тим, хто будує тернистий шлях до кращого майбутнього – мирного,  незалежного життя у вільній неподільній Україні.

Повернутись