Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Наші в Естонії: участь делегації в урочистостях з нагоди 20-річчя

Урочистості з нагоди Дня народження "Просвіти" відбувались у центрі міста Таллінн. Коли делегація підійшла до концертної зали, прочитали оголошення написане українською мовою, що  4 листопада 2017 року в чудовій історичній концертній залі Таллінна - Будинку Братерства Чорноголових за адресою Tallinn, Pikk,26 ( Tallinna Mustpeade Maja) відбудуться урочистості з нагоди 20-річчя товариства "Просвіта". В концертній програмі візьмуть участь гості з України - творчі колективи з міста Липовець.

Прочитане змусило відчути особливу відповідальність за участь в урочистостях. Святкова зала була незвичайною - у ній не було сцени, але акустика тут була надзвичайною.

Розпочались урочистості в яких взяли участь представники посольства України в Естонії, голови українських товариств , земляцтв, спілок, осередків української культури, культурні діячі, культурознавці, колишні керівники творчих колективів. Іменинникам говорили вітальні слова, вручали подарунки. Зі всіх виступів видно було, що товариство "Просвіта", яким опікується пані Оксана Момот, несе людям світло знань, культури, народних традицій.  І сьогодні товариство" Просвіта" є однією з провідних українських громад, що успішно виконує місію розвитку національної культури, підтримки ідентитету українців в естонському середовищі, а також інтеграцію людей з українським корінням в естонському середовищі.

Іменинників привітав Володимир Паламар та вручив їм від Асоціації УОЕ нагороду - почесну грамоту. Делегацію липівчан очолили перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів,  Турбівський селищний голова Василь Завальнюк та начальник відділу культури й туризму Геннадій Терлецький. Ольга Дмитрів щиро привітала просвітян із молодим ювілеєм. Вона відзначила значимість діяльності, яку проводить товариство.

Від імені делегації за давнім  українським звичаєм Ольга Дмитрів вручила  коровай з рідної землі Президенту АУОЕ   Володимиру Паламареві  і висловила надію на подальшу співпрацю з Асоціацією. Вона подякувала творчій діаспорі за те, що в такий складний для української держави час в Естонії співають про Україну і прославляють її мужній народ, який боронить свободу усієї Європи на Сході України.

Розпочався концерт, першою частиною якого були виступи творчого колективу товариства - хору "Україна", який є  візитівкою і невід`ємною складовою життя української громади в Естонії ( худ.керівник С.Шеляховскі), жіночого вокального гурту "Сусідки", дитячого творчого колективу "Надія". У їх чудовому виконанні ми почули твори Миколи Леонтовича, українські народні пісні та духовні. Надзвичайно зворушливо прозвучав Духовний Гімн України Миколи Лисенка " Боже великий, єдиний нам Україну храни...".  Гарно підготувалась до свята малеча, учасники ансамблю "Надія", їх спів і виконання на бандурах попурі українських пісень сподобались глядачеві. Особливу насолоду зал отримав  слухаючи українську пісню у виконанні  Марії Кондратьєвої.

Співали українці. Вже так давно далеко від рідного дому . Співали українською. Всі без спеціальної музичної освіти - але як співали!!! Винагородою за злагоджений милозвучний спів були щирі оплески глядачів.

У другій частині концертної програми звучали пісні наших кращих народних аматорських  колективів "Веселий день", "Лебедонька", особливу жвавість у залі викликав виступ ансамблю "Народні музики". Професійність виконання цих колективів, їх невимушеність, народний колорит викликали гарячі аплодисменти. Надзвичайно тепло глядачі зустріли молодь-народний аматорський рок-гурт " The way " із виконанням авторських творів та Валерію Савінову з піснею "В чистім полі". На завершення нашої програми господарі свята стоячи аплодували своїм гостям.

Повернутись