Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Наші в Естонії: українсько-естонська дружба

В перший день, коли делегація прибула в Таллінн, Володимир Паламар  провів екскурсію містом, ознайомив з його історією та архітектурою, історичними пам`ятками. В його розповідях звучали то нотки суму, то радості, що нарешті Україна стала на правильний шлях розвитку. Дружба з україно-естонцями, а згодом і з естонцями зав`язалась саме завдяки  йому - Володимиру Паламару, Липовецькому Фонду громади, який очолює Микола Обара, та попередній команді міської ради під керівництвом Миколи Майданюка.

Починали із культурних обмінів. Першими поїхали до Естонії на запрошення Асоціації українців в Естонії наші діти: солісти, танцювальні колективи, учні музичної школи, з метою участі у Міжнародному фестивалі української пісні "Квіти України" . Успішно виступили і побачили три країни, враження їхні залишились незабутніми, бо оточені були надзвичайним теплом і гостинністю. А згодом, ми вже приймали в Липовці з дружнім візитом учасників естонського чоловічого клубу " Білий кінь". Незважаючи на свій поважний вік та відповідальні посади, учасники делегації теж підготували чудову концертну програму з якою успішно виступили на сцені районного будинку культури. Далі були більш офіційні зустрічі із підписанням договорів про співпрацю і т. ін.

А от восени 2014 року, коли російський агресор розпочав гібридну війну і ми від несподіванки не могли повірити, що це зробив народ - наш так званий "старший брат",  наші естонські друзі, не гаючи часу розпочали активно допомагати. Своїм досвідом,  військовими дороговартісними приладами, амуніцією, медичними препаратами, автомобілями. На перших порах, коли не вистачало обмундирування, інших необхідних речей, їх допомога була надзвичайно важливою. І тепер , перебуваючи в Естонії ми зрозуміли, що народ наш незламний, ніхто не переможе наш народ, бо незалежно від відстаней і часових поясів - українці єдині, бо у нас є такі друзі!

В цьому році  районною радою було започатковано перший районний конкурс проектів розвитку територіальних громад району. До нього долучились 14 органів місцевого самоврядування, 6 із них успішно здобули першість і до їх бюджетів додатково надійшло півмільйона коштів.  Ось, в рамках одного з цих проектів і відбулась поїздка українців до Естонії, у якій взяли участь творчі народні колективи Липовеччини і метою якої є популяризація галузі культури, як сфери діяльності, шляхом забезпечення участі найбільш талановитих  місцевих колективів та вивиконавців у заходах, що відбуваються в м. Таллінн, організованих нашими партнерами, відповідно до угоди про співпрацю укладеної між Липовецькою районною радою та АУОЕ у вересні 2016 року.

З непідкупною цікавістю учасники делегації слухали розповіді Володимира Паламара про старий і новий Таллінн, робили світлини на старовинних вуличках міста, аби залишити пам`ять про свіжі враження, гостинних людей, дружню країну.

Повернутись