Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Навчальний семінар для керівників соціальних служб

Нещодавно директори районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали Козятинський обласний соціальний Центр матері і дитини.

 Тут відбувся, вже третій у цьому році, постійно діючий навчальний семінар для керівників соціальних служб. 
З основними аспектами здійснення  соціальної підтримки жінок з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та роботи, пов`язаної із запобіганням відмови батьків від новонароджених дітей ознайомили присутніх.
 Учасники семінару ознайомилися з особливостями роботи Козятинського обласного соціального центру матері і дитини щодо реалізації права дитини на виховання в сім'ї, в т.ч. з новими формами соціальної підтримки жінок з новонародженими дітьми.
Даний заклад функціонує з 2008 року та забезпечує тимчасове проживання жінок на сьомому-дев'ятому місяці вагітності і матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинились в складних життєвих обставинах. Послугами центру матері та дитини за період його функціонування скористались 84 жінки та 117 дітей.
Для перебування матері з дитиною в закладом створені належні умови для їх проживання та проводяться усі необхідні заходи для розв’язання матір’ю складних життєвих обставин. Комфортні умови побуту для матерів та немовлят забезпечують сім повністю облаштованих жилих кімнат, кухня, їдальня, ігрова кімната, санвузол, кімнати гігієни, колясочна, кладова, господарські приміщення. На прибудинковій території знаходяться альтанка та дитячий ігровий майданчик, на якому діти відпочивають, граються та проводяться практичні заняття на свіжому повітрі.
Жінкам допомагають фахівці ,які допомагають посту­пово здолати життєві нега­разди і впевнено увійти у самостійне життя. Також працівники закладу сприяють здобуттю жінками освіти, навичок самостійного життя з дитиною поза межами центру, захисту їх прав та інтересів. 
Учасники семінару здійснили огляд приміщення соціального центру матері та дитини, поспілкувалися з клієнтами закладу та
 обговорили питання, спрямовані на соціальну підтримку матерів з дітьми, які направляються до Козятинського обласного соціального центру матері і дитини, та їх реабілітації у громаді після вибуття з нього.

 

Липовецький район на семінарі представила керівник районного центру Ірина Герасимчук.

 

Повернутись