Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 1 грудня 1988 року. Його метою є підвищення глобальної обізнаності громадян про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією.

На 01.10.2017 року в області під медичним спостереженням перебувало 3469 ВІЛ-позитивних особи, в тому числі 1123 особи, хворі на СНІД. Необхідно відзначити, що ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатні та репродуктивні вікові групи населення. В цілому, на вікову групу 20-49 років припадає понад 90% усіх випадків ВІЛ-інфекції в області.

Зареєстровано 48 дітей, які народилися від ВІЛ-позитивних матерів. Станом на 01.10.2017 року  на офіційному обліку знаходиться 251 дитина, з них 61 дитина з підтвердженим ВІЛ-статусом, в тому числі 17 дітей – в стадії СНІДу.

Найбільш поширеною асоційованою інфекцією у хворих на СНІД є туберкульоз, як легеневий так і позалегеневий, – у 70,1% випадків.

Щороку, відповідно до плану роботи, фахівці районних служб проводять просвітницьку роботу в цьому плані. Ось і в минулу п"ятницю, за ініціативи комунального закладу "Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді" Липовецької районної ради, на базі Липовецької обласної лікарні відновного лікування дітей з органічним порушенням центральної нервової системи, порушенням психіки і опорно-рухового апарату  проведено виховний захід на тему «Не дай СНІДу шанс».

Представники центру вели розмову про проблему ВІЛ/СНІДу, про шляхи передачі, та особливо акцентувалася увага присутніх на найбільш поширеному шляху передачі – статевому, а також на найнадійнішому методі захисту – утриманні до шлюбу та вірності у шлюбі.  У ході бесіди фахівці говорили про те, що кожен має дбати про своє здоров’я, дотримуватися безпечної і відповідальної поведінки, бути толерантним. Найактивніші учасники заходу взяли участь у вікторині, відповідали на питання та вигравали призи.  На завершення зустрічі усі діти, що перебувають на оздоровленні (46 дітей) отримали від ЦСССДМ подарунки.

Володимир Москалюк, фахівець комунального закладу.

Повернутись