Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Нічого кращого немає, як тая мати молодая з малим дитятком на руках...

Враховуючи суспільну значимість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім"ї, з метою розвитку і підтримки національного всиновлення, сьогодні у приміщенні Вінницького училища культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича відбудеться V1 обласний форум з нагоди Дня усиновлення. Від Липовецького району на форум було делеговано делегацію у складі батьків - усиновителів, опікунів, прийомних батьків, піклувальників Миколи Свинара,Тетяни Свинар, Валентини Калінчук, Світлани Резюк,Олени Гайчук, Людмили Кравчук та фахівців служби в справах дітей й апарату Липовецької райдержадміністрації.

У заході взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення обласної Ради Ярослав Хребтій.

– Низько вклоняюсь вам, шановні батьки, адже ви взяли на себе велику відповідальність дарувати дітям відчуття родини, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк .

Величезна вам шана і подяка, тому що ви даєте шанс маленьким дітям бути щасливими, відчути, що таке родинне тепло та затишок. Сім’я – це найголовніший скарб для кожної дитини. Після вітальних слів керівництво області вручило подяку та подарунок  обласної Ради та облдержадміністрації батькам-усиновлювачам , подружжю Свинар Тетяни Петрівни та Миколи Дмитровича з м. Липовець.

На святі виступила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош та інформувала учасників зібрання щодо ситуації в області з влаштування дітей до прийомних родин. Присутнім продемонстрували два відеоролики про сім’ї усиновлювачів – Павла та Анастасії Нетребських, які виховують 7 хлопчиків та 4 дівчинки і Наталії Ларіонової, яка усиновила 2 дівчинки та хлопчика. Зворушливим був виступ усиновленої у свій час Ольги Пугач,яка  поділилась своїми спогадами та хвилюваннями , що пережила з приводу цього.

Цього року у області функціонує 56 дитячих будинків сімейного типу та 146 прийомних сімей. В них виховується 630 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З початку 2017 року до таких сімей влаштовано 49 дітей-сиріт. Наразі Вінницька область займає друге місце в Україні із влаштування дітей до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Всиновлено 39 дітей, що вдвічі більше, ніж в минулому році. Спостерігається позитивна тенденція щодо усиновлення дітей родинними групами – три родини усиновили по 2 дитини, 2 сім’ї усиновили одразу по три дитини. На регіональному обліку дітей, які можуть бути усиновленими, перебуває 637 діток, 506 з яких вже влаштовані в прийомні сім’ї. Загалом, в області проживає 729 усиновлених дітей, які знайшли свою долю. Керівники відзначили актуальність цього питання сьогодні і висловили щиру вдячність цій категорії батьків, які беруть на себе відповідальність за дітей, їх виховання. Захід завершився піснею "Родина" у чудовому виконанні Станіслава Городинського .

Повернутись