Отримання інформації про власника земельної ділянки через Публічну кадастрову карту

Липовецьке бюро правової допомоги продовжує серію статей з земельних питань. У минулому матеріалі ми розповіли про Публічну кадастрову карту та яку інформацію можна дізнатись за її допомогою. Сьогодні ми розберемось як через Публічну кадастрову картудізнатися прізвище власника земельної ділянки. Для цього потрібно зробити такі кроки:

1. Зайти на веб-сайт: http://www.map.land.gov.ua/

2. Ввести кадастровий номер земельної ділянки або вибрати ділянку, відомості про яку Вас цікавлять та клікнути “Інформація про право власності та інші речові права”.

3. Після цього Вам запропонують авторизуватись через Ваші банківські відомості BankID (наприклад Приват24) або через електронний цифровий підпис.

4. Пройшовши авторизацію, Ви отримаєте можливість отримувати інформацію про власників всіх земельних ділянок, які вас цікавлять.

Крім прізвища власника землі, ви зможете отримати інформацію про те яким органом була здійснена державна реєстрація земельної ділянки та дату цієї реєстрації. Також у відомостях можна дізнатись чи зареєстровано право оренди, хто є орендарем та дату його реєстрації.

Інформація про зареєстроване право оренди, є досить актуальною для власників паїв, які здають свої земельні ділянки в оренду. Багато  землевласників, навіть  маючи на руках Договора оренди, не знають точної дати їх закінчення. Відповідно, до законодавства, договір оренди вважається заключеним з моменту державної реєстрації. Отже, дізнавшись за допомогою Публічної кадастрової карти дату реєстрації права оренди та знаючи строк на який заключено Договір, орендодавець буде точно знати коли будуть припинені договірні відносини.

Сподіваємось що дана стаття була корисною та нагадуємо, що скористатись послугами системи безоплатної правової допомоги Козятинського місцевого центру, під час карантину, можна дистанційно написавши  на електронну пошту: kozyatyn.vinnytsya@legalaid.vn.ua або зателефонуйте за номером (04342) 2-00-17

Начальник Липовецького бюро правової допомоги       Комісаренко О.А.