Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Пам`ять про тих, хто віддав своє життя за визволення України

Пам’ять про тих, хто віддав своє життя за визволення України та нашої Липовеччини назавжди залишиться в серці липівчан.

72 роки пройшли з того часу як Липовеччину топтав фашистський чобіт...

Сьогодні, з приводу тих далеких подій відбувся мітинг біля Меморіалу Слави в якому взяли участь представники підприємств, організацій та установ району. Мітинг відкрили очільники району Юрій Науменко та Іван Демихін й одна із ветеранів-учасників Великої Вітчизняної війни Віра Іванівна Ковалик. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про полеглих у боях за визволення району та липівчан, що полягли на сході у наш час , захищаючи єдність та цілісність України. Після виступу голови райдержадміністрації Івана Демихіна, представники трудових колективів поклали квіти до Меморіалу Слави та пам'ятника Героям Небесної Сотні. Учасники мітингу в скорботі схилили голови...

До 72-річниці визволення Липовецького району від німецько-фашистських загарбників у читальній залі Липовецької районної бібліотеки працівниками оформлено виставку літератури "Слава визволителям -липівчанам". Серед представленої літератури – твори наших земляків. Зокрема, книга Михайла Дажури - "Пам’ять", в якій надруковані його поетичні твори про війну та книга Олександра Рогового - "Соб у вогні", що містить розповіді очевидців про визволення Липовеччини. З книги можна дізнатися імена липівчан, які захищали й наше рідне місто, Вітчизну. 2300 земляків нагороджені високими урядовими нагородами за бої під Курськом і Києвом, за форсування Дніпра і Одера. Серед представників Липовецького району високе звання Герой Радянського Союзу отримали чотири липівчанина: Сергій Васюта з с. Гордіївка, Сергій Клименко з с. Зозів, Абрам Зіндельс з селища Липовець, Олексій Козаченко із с. Берестівки. В числі загиблих у роки Великої Вітчизняної війни - тисячі жителів нашого району, воїнів, підпільників, партизан.

У школах району відбулися Уроки мужності, зустрічі у шкільних музеях та кімнатах Бойової Слави, на які запрошено ветеранів ВВ війни, бойових дій.

Повернутись