Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Підходять до завершення Дні Тараса Шевченка у школах району

Березень місяць у школярів завжди асоціюється із ім’ям Великого і безсмертного Кобзаря. Ось і цього року перша половина місяця пройшла з поглибленим вивченням його творчості, конкурсами, виставками, Шевченківськими читаннями.

Чимало заходів відбулось у загальноосвітніх школах районного центру та в колегіумі ім. Василя Липківського. По-особливому, з більшою відповідальністю готувались до Шевченкових днів у Липовецькій загальноосвітній школі 1-3 ст., адже на території школи у свій час зупинявся великий поет, письменник, публіцист, художник та громадський діяч. Два роки тому, коли вся світова громадськість відзначала 200 річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, учні школи ініціювали встановлення погруддя Кобзаря на території школи і першими розпочали збір коштів на його виготовлення.

У цьому році, цикл заходів розпочали в школі із Шевченківських читань, які підготувала вчителька української мови та літератури Надія Турчин. Зворушливо та, разом з тим, яскраво вона змалювала картину дитячих років майбутнього поета, а діти 6-8 класів доповнили її читанням його творів.

Бібліотекар шкільної установи Наталія Сабадин організувалавиставку літературної творчості Тараса Шевченка, презентацію творів про його життя та діяльність, виставила кращі учнівські ілюстрації до них.

Досить організовано пройшов у школі конкурс читців Кобзаревих поезій, у якому взяли участь учні 3-4 класів. Класні керівники Тетяна Свящук та Євгенія Гребенюк подбали про те, щоб захід пройшов цікаво, змістовно і запам’ятався дітям. Кращих читців, переможців конкурсу, вчителі відзначили. Наймолодших діток школи-першокласників, їх учителька - Любов Оцабера повела до шкільного музею творчості Тараса Шевченка. Їх спільна подорож називалась «У гостях у великого Тараса» і була для малят несказанно цікавою.

Завершився тиждень для школярів ЗОШ 1-3 ст. №3 вшануванням пам’ яті великого сина України біля пам’ятника Великому Кобзареві. Перед дітьми та липівчанами, присутніми на заході, виступили учителі школи Віктор Оцабера та Надія Турчин, до підніжжя пам’ятника Шевченка поклали квіти, чим ще раз підтвердили, що пам’ять про Великого митця продовжує жити в віках.

Повернутись