Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Пісня про хліб

Страшні тридцяті роки XX ст. Скільки горя та страждань принесли вони нашому народу! Люди змушені були пройти через знущан¬ня з боку влади, зраду близьких, злиденність та постійний страх. Занадто багато випробувань випало на їхню долю. І сьогоднішня наша розповідь стосується одного з них, голоду 1933 року, що отримав страшну назву - Голодомор. 
Житницею називали нашу Україну впродовж багатьох століть. Але по-хижацьки грабуючи її, не давали жити. 1933 рік став найчорнішим у літописі багатостраждальної української землі. У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю Ук¬раїни — однієї з найродючіших країн світу. 
Цим трагічним подіям минулого приурочено було захід у дитячо-юнацькому центрі Липовецького району. У центрі зали на столі із вишитим  рушником - рум'яний, духмяний коровай. На екрані транслюються світлини довгого шляху короваю від зернини, яку кидають у грунт, і до випічки. Мета заходу - навчити дітей цінувати хліб, як засіб нашого існування, продукту повноцінного життя. 
Літературно-музичну композицію розпочали вихованці гуртка художнього читання  Лілія Карпина, Софійка  та  Іванка Кривенко, Іванко Боджукян, Вікторія Слободянюк, Валерія Мохнатюк, Анастасія Мозольська, згодом пролунала "Пісня про хліб" у виконанні Валентини Скоцької . Далі діти розповіли глядачам про істинну вагу хліба в житті кожної людини,  
значимість та  високу ціну. Москалюк Мирослава прочитала оповідання про хлібину. Керівник гуртка Людмила Мазур пояснила дітям суть оповідання і підвела їх до осмисленого висновку. На питання , що цінніше хліб чи золото, діти дружно відповіли - "ХЛІБ!". Під дружні аплодисменти школярів та їх батьків Аня Гринюк виконала пісню "Люблю я Україну", а Дмитро Очеретяний - "Заспіваймо пісню за Україну". Діти відгадували загадки . 
Директор дитячо-юнацького центру Алла Олейнічук підведа підсумок заходу, розповіла про перемоги дітей у дитячому конкурсі творчості "Сурми звитяги", вручила їм нагороди. На завершення перегляду літературно-музичної композиції діти частували глядачів запашним, із рум"яною скоринкою короваєм.
 

Повернутись