Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Подорож до Європи

Нещодавно освітяни та молодь липовеччини в рамках Міжнародного культурно-освітнього проекту, яким займалась начальник відділу освіти Інна Косач, мали можливість побувати в країнах Євросоюзу. У подорожі взяли участь представники двох районів Липовецького та Немирівського. Мета проекту-залучення молоді до навчання в Польщі і перше місто в якому зупинились українці було Ополе. Тут липівчани відвідали Вищу Школу Управління та Адміністрації, ознайомилися із польською системою освіти у вищій школі.  Випускники цього навчального закладу можуть похвалитись найвищим показником працевлаштованості та найвищою заробітною платою. Дофінансоване Європейським соціальним Фондом навчання на факультеті логістики, на якому три нові спеціальності, викладаються англійською.Без несподіванок у подорожі не буває, саме тут вони зустріли земляків-кількох вінничан, які в цьому році вступили до вишу і там навчаються. Оскільки проект мав ще й культурне спрямування, подорожуючим було запропоновано студентський боулінг, цікаву екскурсію по місту.

Наступна країна , яка не менше дивувала липівчан  ніж попередня, була Німеччина. У місті Дрезден вони мали можливість побачити всім відому Дрезденську картинну галерею. Дрезденська картинна галерея або Галерея старих майстрів  в Дрездені — всесвітньо відоме зібрання картин від Відродження до бароко і класицизму. Пересічні громадяни України мали можливість доторкнутися до творів світового мистецтва - картин Рубенса, Ель-Греко, Ван Дейка, Хосе де Рібера ...
З масою позитивних емоцій та приємних вражень прямували далі, відповідно до маршруту. У Берліні всі побачили славнозвісні Бранденбургські ворота, Рейхстаг та окремі фрагменти Берлінської стіни, що залишили німці для наступних поколінь як нагадування про ті страшні повоєнні часи, коли рідні люди, яких розділяла стіна, не мали права бачити один одного. 
Всім відоме нідерландське місто Амстердам-столиця любові та синіх троянд- зустріло наших подорожуючих різнобарв"ям квітів, їх була сила-силенна, одні кращі від інших. Можна було "захворіти" небаченою досі красою та чарівністю неперевершеного витвору природи. Екскурсія по місту  сподобалась і залишила неповторний слід .
Надзвичайно цікава екскурсія чекала у Брюсселі, де була можливість відвідати Європарламент. Уявіть собі - ЄВРОПАРЛАМЕНТ - з його суворою та холодною красою! Навіть важко уявити , що не так давно тут була відкрита виставка петриківського розпису. Напередодні слухань, присвячених розвитку відносин між регіонами України та Євросоюзом, вона відкрилась і на ній було представлено  понад 90 найкращих робіт народних майстрів України - розписні панно, посуд, іграшки, писанки.  Всім відомо , що парламент Об"єднаної Європи живе на три домівки у Брюсселі, Страсбурзі та Люксембурзі.

Ось такі цікавинки стали відомі нашим землякам.

Назад повертались через Польщу і не могли не відвідати Освенцім, найбільший табір заснований фашистами. Враження надзвичайно важкі... після побаченого й почутого, здається, що в повітрі досі чути  горілим...

Повернутись