Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Поїздка до Польщі

Нещодавно, за ініціативи й участі Благодійного Фонду "Подільська громада" активна молодь з Вінниччини та Сходу України мала можливість поїхати до польського міста Краків. Поїздку молоді, з метою обміну досвідом щодо будівництва держави нової  архітектури, організовано в рамках проекту «U-KRAINA MOŻLIWOŚCI», який був реалізований за підтримки польсько-української ради обмінів.

ФГ «Подільська громада» уже декілька років співпрацює з неймовірно креативною польською організацією «Siemacha», завдяки цим дружнім стосункам,  вже втретє,  15 молодих людей мали змогу подорожувати до Польщі. Супроводжувала молодих людей працівник Фонду Олена Данілова. Серед активної молоді був і наш земляк, учень 10-а класу Липовецької ЗОШ 1-3 ст. №2 , срібний призер Чемпіонату України з рукопашного бою 2016 року, бронзовий призер Чемпіонату України 2017 року, срібний призер Кубку України з УШУ Саньда Віталій Кукуруза, який потрапив у групу за рекомендацією Фонду громади Липовця. 

Програма поїздки була надзвичайно насиченою:  цікаві тренінги з комунікації, лідерства, фандрейзингу, управління проектами та стресом, під час їх реалізації, чисельні екскурсії.  Завдяки цікавим практичним завданням та оригінальній подачі інформації на заняттях, учасників фандрейзингу   захопили виконання завдань. 

Окрім занять, молодь вяла участь у надзвичайно цікавих та пізнавальних екскурсіях . Краків по праву вважають одним із найкрасивіших міст Європи й культурною столицею Польщі. Щорічно його відвідує близько 10 мільйонів туристів. Причому, згідно зі статистичними даними, більша частина мандрівників проводить в місті лише одну ніч.

Побували також у м. Закопане. Польські Татри, де знаходиться популярне місто Закопане, можуть нагадати своїм рельєфом і погодними умовами знамениті Альпи. Побували у соляних копальнях. 

Маючи спільні корені, польська і українська молодь знайшли спільну мову, предмет інтересу, постійно співали та експериментували на музичних інструментах, разом грали настільний футбол та теніс, танцювали, просто спілкувались. Усім було надзвичайно легко й весело. За цей короткий час всі надзвичайно здружились, обмінялись адресами. Мабуть тому, прощання було надзвичайно емоційним, зі сльозами на очах.Повернувся з поїздки Віталій з гарними враженнями про європейську Польщу, окрилений новими знаннями, планами  та мріями щодо будівництва нової України з європейським рівнем життя, новими можливостями для молоді.

 
Повернутись