Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Попередження насильства та булінгу в школі

23 жовтня 2018 року працівниками  комунального закладу "Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді" із учнями 7 класу Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 була проведена зустріч з елементами тренінгу на тему: «Насильство серед підлітків».

Метою  зустрічі було  надання інформації щодо понять та видів «насильства», «булінгу»; сприяння розвитку дружніх стосунків у класі; допомога в пізнанні способів неконфліктної поведінки серед підлітків, що дозволить  конструктивно взаємодіяти один з одним, вільно виражати та контролювати свої емоції. Під час зустрічі з елементами  тренінгу, наголошено на тому, що в шкільному житті усі учні є рівними  і мають поважати один одного.

Із підлітками проведено роботу у групах  під назвою «Булінг чи піддражнювання?», щоб школярі могли побачити свою поведінку  зі сторони.

Під час обговорення дітям надані такі питання:

• Як почуваються ті, кого обзивають і цькують однолітки?

• Як це позначається на їхньому навчанні?

• Що діти думають про тих, хто їх ображає?

• Чому деякі люди ображають інших?

Підліткам надали рекомендації щодо уникнення булінгу. Наприкінці заняття була проведена вправа «Передай імпульс по колу». Учні активно та з цікавістю виконували завдання, відповідали на запитання, приміряли на себе різні амплуа у рольових іграх. Зустріч була корисною і пізнавальною.

Повернутись