Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ПОСАДИ СВОЄ ДЕРЕВО

Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.

Вже не вперше, під такою назвою пройшла акція з висаджування хвойних дерев.
Традиційно, кожної весни і осені трудові колективи установ, підприємств та закладів освіти району активно включаються в роботу над відновленням лісів на Липовеччині. Протягом останніх років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Заліснені території в нашій державі займають площу приблизно 9 млн га, тобто 15 % її території.
Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

Наразі, основні роботи вже зроблено: території благоустроєні, розчищено дерева та підстрижено кущі, сміття вивезено, квітники та шкільні ділянки перекопано. Саме час взятись до святої справи-відновлення лісових насаджень.

Мета акції – привернути увагу мешканців територіальних громад, молоді до екологічних проблем, підвищити інтерес до бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, формування екологічної свідомості та патріотизму, збереження та примноження природної спадщини, прагнення берегти рідну природу й рідну країну. Акція покликана не лише озеленити нашу Липовеччину, а й крок за кроком долучати кожного липовчанина до порятунку природи та особистого внеску в її розвиток. Вже вдруге цієї осені десант у складі державних службовців, посадових осіб та представників комунальних закладів висадився на території Липовецького лісництва поблизу с. Ксаверівка, аби на вивільненій від старих аварійних дерев площі посадити новий ялинковий ліс. Зустрів липовчан молодий лісівник Віктор Сахненко, забезпечив посадковим матеріалом, провів інструктаж щодо висадки дерев і нарівні із нами трудився чотири години. Ближче до вечора на двох гектарах землі зазеленіли тендітні саджанці ялинки. День видався погожим і сонячним. Працювали залюбки. Очолила акцію перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. В акції взяли участь працівники ветеринарної служби, відділу культури, соціальних служб, центру зайнятості, районної ради, апарату райдержадміністрації. Серед них учасник бойових дій в АТО Анатолій Цивилюк.Спільна справа принесла усім задоволення і усвідомлення її значущості.Відтак, на Липовеччині площа лісів постійно зростає. Паралельно, у цей же час учні Липовецької ЗОШ 1-3 ст. №2 та Липовецького комунального опорного закладу освіти " Липовецька загальноосвітня школа 1-ІІІ ст. №1 ім. В.Липківського" працювали над залісненням площі поблизу с. Попівка в урочищі Дубина, де садили саджанці дуба і в минулому році теж . Цьогоріч діти із Липовецької опорної школи висадили алею із дубів на честь українського діяча письменника, публіциста, педагога, проповідника, першого митрополита Української автокефальної церкви Василя Липківського

Звичайно, на цьому ми не зупинимось і продовжимо робити свій край краєм мрії.
В Липовецькому районі за останнім переписом населення проживає близько 40 тис. мешканців. Уявімо собі, що кожен із них посадить цієї осені деревце, і що ми матимемо через десяток років!? Підтримаймо акцію! Ми для себе , своїх дітей озеленимо наш Липовецький край, який надзвичайно гарний і привабливий, а стане ще кращим, ще зеленішим і екологічно чистим..

Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.

Повернутись