Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Презентовано проект з децентралізації

15 вересня у Вінницькій обласній філармонії відбулася нарада з питань децентралізації за участю Прем’єр-міністра УкраїниВолодимира Гройсмана та Європейського комісара з питань розширення та політики добросусідства Йоханнеса Хана.

- Впровадження реформ у сфері децентралізації принесе відчутні переваги для українських громадян, - переконаний Йоганнес Хан. -  Звичайно, не всі аплодуватимуть одразу, але згодом, коли підвищиться якість життя і якість надання адміністративних послуг, коли влада буде підзвітна громаді і кожен мешканець матиме можливість контролювати бюджетні кошти, ситуація зміниться. Ми говоримо про реформу, яка має докорінно, радикально змінити устрій, скасувати пріоритети. А для цього потрібно провести навчання з лідерами громад. Окрім цього, питанням децентралізації має займатися не один міністр, а всі гілки влади. Уряд повинен нарощувати темпи реформування, Верховна Рада має працювати над законодавчою базою, адже поправки і доповнення доведеться вносити і в закони, і до Конституції України. Треба розуміти, що децентралізація – це не просто зміни в адміністративній карті Україні, а зміни у свідомості українців.

Переконаний в успішному проекті і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У своєму виступі він подякував єврокомісару за підтримку і  наголосив, що децентралізація – це шанс для громад стати заможнішими і конкурентоздатними.

- Коли  я був міським головою, то не раз порушував питання необхідності передачі низки повноважень на місця і дозволити громадам самим вирішувати, як жити, - сказав Володимир Борисович. - Але мене і моїх колег з інших міст ніхто не чув. Тому коли мені запропонувати йти працювати в Уряд, перша і єдина моя вимога була – це децентралізація. Я був ініціатором цих змін і твердо переконаний, що вони необхідні. Супротивників було чимало і в Кабінеті Міністрів, і у Верховній Раді. Чи зробили ми хоч одну помилку? Зробили, бо не помиляється той, хто не працює. Але вже сьогодні ми бачимо позитивні результати. За рахунок децентралізації у нас немає дотаційних бюджетів. Місцеві скарбниці перевиконали наповнення у 2, 5, а то і 7 разів. В Україні об’єдналися 184 громади, до кінця року буде ще 250. Успіх децентралізацію – це успіх кожної окремої людини, громади, регіону і країни загалом.

Презентуючи «U-Lead» Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко розповів, що проект складатиметься з двох основних компонентів.

- По-перше, програма буде спрямована на підвищення рівня інституційного розвитку органів влади на всіх рівнях для ефективної реалізації децентралізації та регіональної політики, - зазначив  Геннадій Зубко.  - По-друге, відбуватиметься створення Центрів надання адміністративних послуг, надання обладнання для них та забезпечення активної участі громадян у місцевому розвитку. Пріоритет надаватиметься добровільно об’єднаним громадам.

Презентація Програми «U-LEAD з Європою» завершилась підписанням Меморандуму між всеукраїнськими асоціаціями, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та проектом GIZ про створення Центру підтримки розвитку місцевого самоврядування.

У нараді також взяли участь представники Липовецького району: заступник голови районної ради Руслан Танасюк, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голови сільських територіальних громад.

Повернутись