Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Про додаткові заходи щодо охорони хвойних лісових насаджень у передноворічний період

На виконання розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 09 грудня 2016 року № 927 «Про додаткові заходи щодо охорони хвойних лісових насаджень у передноворічний період 2017 року» в області будуть утворені рейдові групи з організації і проведення охоронних заходів.

Для попередження порушень природоохоронного законодавства у Липовецькому районі діятимуть також рейдові групи з представників Національної поліції України, працівників лісової охорони.

У передноворічний період проводитимуться перевірки, щодо недопущення самовільних вирубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок. В першу чергу будуть перевірятися лісові масиви, які примикаються до населених пунктів, автодоріг, залізниць, а особливо на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. 

Липовецька райдержадміністрація закликає, дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, адже відповідно до ст. 65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», незаконна порубка дерев хвойних порід  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). 

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, також передбачена відповідальність згідно ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

http://lip-rda.gov.ua/index.php/mainmenu-51/64-/5829-pro-dodatkovi-zakhody-shchodo-okhorony-khvoinykh-lisovykh-nasadzhen-u-perednovorichnyi-period

Повернутись