Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ПРОПОНУЄМО ВАМ ДОСВІД ЕСТОНІЇ…

Першою на Вінниччині співпрацювати з естонськими партнерами почала громада міста Липовець, а нещодавно було підписано Угоду про співпрацю між Липовецьким районом та Асоціацією українських організацій Естонії.

Документ передбачає сприяння міжнародному співробітництву України з Естонською Республікою, розвиток дружніх відносин між громадянами, обмін досвідом в економічній, гуманітарній, культурній, науковій, господарській та інших сферах. Від імені Липовеччини його підписали голова районної ради Юрій Науменко та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, від Асоціації українських організацій Естонії - голова Асоціації Володимир Паламар.

За словами Володимира Паламаря, ГО «Фонд громади міста Липовець» кілька років тому стала надійним партнером естонців та українців Естонії. Це дало можливість налагодити співпрацю в галузі культури та молодіжних обмінів (юні артисти Липовецького району брали участь у фестивалі «Квіти України» в місті Таллінн, тепер дорослі митці запрошені на фестиваль «Полярна Зоря»), вивчати досвід самоврядування й написання грантів, також передавати посильну допомогу з Естонії українським воїнам на передову. Нині ж настав час розширити напрямки та географію співпраці.

- Пропонуємо свою допомогу в отриманні знань та досвіду, які має Естонія, пройшовши велику дорогу своєї інтеграції в європейське суспільство і в суспільство НАТО, що дає сьогодні можливість захищати нашу країну. Естонія теж була радянською республікою, але зробила дуже багато, щоб бути незалежною, хоч і маленькою, але сильною країною, з якою б рахувались. Сьогодні Естонія відома у світі своїм електронним урядуванням, досягненнями в різних високотехнологічних напрямках. Колись президент Леннарт Мері сказав: «Ми маленька країна, не виробляємо кораблі, але можемо зробити щось маленьке, що буде коштувати дуже дорого, і ми на цьому зможемо заробляти», - розповів Володимир Паламар. - Наша співпраця є можливістю отримати знання і досвід Естонії, естонських самоврядувань щодо облаштування своїх громад, знайти контакти з Естонією і міста-побратими для обміну досвідом. Якщо вам пригодиться досвід Естонії, ви зможете не робити тих помилок, які вже зроблені, а йти значно далі і швидше зробити реформи у вашій країні.

У ході цього візиту аналогічну угоду про співпрацю голова Асоціації українських організацій Естонії підписав і з Турбівським селищним головою Василем Завальнюком. Турбівчан, за словами Василя Завальнюка, у співпраці з естонцями і тамтешньою діаспорою цікавлять, насамперед, спільне написання грантових проектів, досвід надання адміністративних та інших послуг, обмінні візити молоді (у Турбові діє дві спортивних школи), пошук партнерів та інвесторів для місцевого підприємництва тощо.

Перспективи подальшої співпраці з Липовецьким районом і Вінниччиною Володимир Паламар та член ради старійшин естонського Кайтселійту (самооборони) Калев Наур обговорили в Турбові і з депутатом обласної ради та керівником фермерського господарства «Україна» Леонідом Повхом, який був учасником робочого візиту представників нашої області до Естонії навесні цього року.

Детальніше - в наступному номері "Вінниччини".

Автор: Юрій Сегеда
Повернутись