Публічна кадастрова карта України: використовуємо можливості.

Після тривалої перерви, продовжуємо серію статей, що стосуються земельних питань. У минулій статті ми розглядали  ситуацію, коли земельна ділянка приватизована, але відсутній кадастровий номер та розповіли механізм його присвоєння. Сьогоднішній матеріал буде стосуватись Публічної кадастрової карти, адже земельна ділянка, яка має кадастровий номер, обов’язково вноситься до неї.

Публічна кадастрова карта України містить відомості про кордони держави, областей та районів, ортофотоплан всієї території України в цифровому форматі, оглядові карти, карти ґрунтів. Щодо конкретної земельної ділянки доступні відомості про площу, кадастровий номер, цільове призначення, форму власності. Додатково відмічені місця розташування Центрів надання адміністративних послуг.

Публічна кадастрова карта виконує такі основні функції:

1. Перевірка наявності земельної ділянки в Державному земельному кадастрі України та відсутність помилок і невідповідностей в її відображенні.

2. Можливість надіслання електронної заяви про відсутність ділянки або помилки і невідповідності в її відображенні.

3.Переглянути інформацію про право власності та інші речові права на земельну ділянку, замовити витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку або довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Як знайти земельну ділянку за кадастровим номером?

На державному акті на землю нового зразка (виданий після 2002 року) кадастровий номер розташовано на звороті. Його слід ввести у вікні пошуку на сторінці Публічної кадастрової карти України та натиснути кнопку пошуку.

Якщо земельна ділянка наявна в Державному земельному кадастрі, інформація про земельну ділянку повинна з’явитися на Публічній кадастровій карті.

Дані про власника земельної ділянки на Публічній кадастровій карті України не публікуються у відкритому доступі.

Якщо державний акт виданий до 2002 року, то кадастровий номер треба шукати в Довідці про присвоєння кадастрового номера (як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці та отримати витяг з ДЗК ми розповідали в попередній статті).

Якщо Ви не змогли знайти свою ділянку на Публічній кадастровій карті України або виявили помилки в її відображенні, Публічна кадастрова карта України допомагає сформувати електронну заявку із зазначенням проблеми, яка виникла, та надіслати її на розгляд в органи земельних ресурсів.

Які дані можна дізнатися з Публічної кадастрової карти?

Якщо земельна ділянка наявна в Державному земельному кадастрі, інформація про земельну ділянку повинна з’явитися на Публічній кадастровій карті, зокрема Ви зможете побачити такі відомості:

- кадастровий номер земельної ділянки;

- форма власності (на прикладі – приватна);

- цільове призначення (на прикладі – 01.03. Для ведення особистого селянського господарства);

- площа ділянки в гектарах (на прикладі – 0,7916 га)

Також, якщо земельна ділянка внесена до Публічної кадастрової карти, можна дізнатись хто є власником земельної ділянки ( для цього потрібно пройти авторизацію).  Власник ділянки може замовити онлайн Витяг з ДЗК або замовити нормативно грошову оцінку земельної ділянки.

Сподіваємось що дана стаття була корисною та нагадуємо, що скористатись послугами системи безоплатної правової допомоги Козятинського місцевого центру, під час карантину, можна дистанційно написавши  на електронну пошту: kozyatyn.vinnytsya@legalaid.vn.ua або зателефонуйте за номером (04342) 2-00-17

Начальник Липовецького бюро   правової допомоги     Комісаренко О.А.